Praha 2014 aneb návštěva Německého velvyslanectví

Dne 12. 6. 2014 mělo 16 studentů možnost navštívit akci “Den otevřených dveří na  Německém velvyslanectví” v Praze, spojenou s kulturní akcí nadaných žáků Německé školy v Praze a rovněž příležitost promluvit si s německým velvyslancem Detlefem Lingemannem, který ochotně odpovídal studentům na jejich dotazy, přirozeně v německém jazyce. Tuto situaci ovšem vyřešila překladatelka. Někteří odvážní žáci se s panem velvyslancem i vyfotili.
Sraz před odjezdem do hlavního města byl 3:40 na rožnovském nádraží, kam, až na jednu výjimku, všichni úspěšně dorazili.
Po klidné cestě vlakem jsme se přesunuli na již zmíněné velvyslanectví, kde jsme strávili příjemné dopoledne. Čas nám ukrátilo vyplňování kvízu, prohlídka Lichtenštejnského paláce, s krásně nazdobeným dámským salónkem, z jehož oken je nádherný výhled na Pražský hrad, dále graffiti workshop, žáci měli také možnost popovídat si se zpěvačkou Debbi, či mezinárodní vítězkou německojazyčné debatní soutěže Dominikou Perlínovou.
Následoval pochod na Pražský hrad, kde jsme zastihli výměnu stráží. Po prohlídce katedrály sv. Víta jsme po zámeckých schodech došli dolů až na Staroměstské náměstí. Jelikož nám štěstí přálo a byla 1 hodina odpolední, zastihli jsme i pražský orloj.
Poté nastala lehká změna plánu a před návštěvou nákupního centra “Palladium” jsme využili možnosti navštívit neobvyklou výstavu známého Oscarového režiséra a výtvarníka Tima Burtona. Po hodinové prohlídce jsme se přesunuli do nákupního centra a ve 4 hodiny odpoledne se vydali zpátky na hlavní nádraží.

Celodenní výlet se všem zúčastněným velice líbil, studenti si užili den plný neopakovatelných zážitků a příjemných chvil.

Zuzana Hrstková, 3. B