Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Přednáška o závislosti na drogách

Ve čtvrtek 15. března 2018 měly třídy 1. B a 1. A dvouhodinovou přednášku s panem Romanem Povalou na téma závislost na drogách. Očekávali jsme, že nám bude pan Povala říkat, jak je závislost špatná, jaké máme druhy drog, jaký je jejich dopad na tělo. Omyl, vyvrbilo se to úplně jiným směrem. Měli jsme možnost potkat se s člověkem, který má vlastní zkušenost s drogami. Prošel si situacemi, o kterých se nám ani nezdálo, sám pan Povala byl jednou závislý.

Hned jakmile začal mluvit, bylo vidět, že si ty příběhy a osudy mnoha lidí opravdu nevymýšlí, mluvila z něj i jistá zkušenost. Také se párkrát pozastavil a zeptal se nás na otázku, nad kterou jsme se měli zamyslet. Třeba jestli bychom byli schopni, když jsme někde venku, cokoliv odmítnout?  Někdy bylo těžké si na otázku odpovědět. Zaujal nás i styl jakým vše vyprávěl, dokonce do tohoto vážného tématu dokázal včlenit i humor. Nejvtipnější byly scénky, pro které si pan Povala vybral “dobrovolníky”, s nimiž ztvárnil reálné situace. Ukazoval i lidi, kteří boj se závislostí prohráli. Nebylo příjemné se dívat na fotografie, na nichž byli lidé zohaveni braním drog. Myslím si, že tohle bylo výstrahou všem, kteří v té místnosti seděli a ani nedutali.

Po přednášce jsme vyšli ze třídy vcelku zaražení a myslím, že i když moc dotazů kolem přednášky nebylo, tak jsme všichni měli nad čím přemýšlet.

Škrobánková Sabina Anna, 1. B

Přejít nahoru