Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Představení gymnaziálního souboru vs. počasí

Naše realizace divadelního představení Hadrián z Římsů se od začátku musela potýkat s nejedním klackem vrženým pod nohy. Největší komplikaci pro nás letos představovala samozřejmě distanční výuka, kvůli níž jsme mohli zkoušet pouze online. To nám umožnila platforma Teams a především stateční herci, kteří se nevzdali a prokázali velkou touhu zahrát kus Václava Klimenta Klicpery pro své příznivce. S napětím jsme čekali, kdy se budeme moci sejít a natrénovat představení s rekvizitami, kulisami a hlavně s kamarády na jednom place.

V květnu se konečně začalo cvičit (za přísných hygienických podmínek), takže jsme neklidně vyhlíželi čas, kdy se předvedeme našim příznivcům, tedy vám všem v hledišti. Volba padla na konec školního roku, 24. a 25. června, v prostorách Valašského muzea v přírodě. Poprvé za dlouhou dobu jsme však neobsadili Janíkovu stodolu, ale malý amfiteátr Dřevěného městečka, což s sebou neslo riziko v podobě nespolupracujícího počasí.

Středeční generálka proběhla bez problémů, kostýmy všem padly jako ulité, hudba se krásně nesla a zdánlivě nic nebránilo tomu, abychom v následujících dnech odehráli středověkou frašku o třech Hadriánech. I předpověď počasí k nám nakonec byla vlídná, a proto se všichni těšili na čtvrtek s plánovanou premiérou. A v této chvíli bohužel zasáhla vyšší moc, protože sotva jsme se sešli a proměnili v divadelní postavy, začalo pokapávat. S nadějí jsme vzhlíželi k nebi, ale to nám místo slunečních paprsků nabídlo hromy, blesky a průtrž mračen. Představení se tedy ke zklamání všech nemohlo konat.

Inu, zbýval nám tedy jen pátek, kdy se premiéra Hadriána z Římsů netradičně spojila s derniérou. Zamračené počasí v nás od rána vzbuzovalo obavy, ale nakonec nám nevrazilo kudlu do zad podruhé. Představení proběhlo dle mého více než úspěšně. Herci konečně předvedli vše, co natrénovali, dali do výkonu maximální energii a pobavili publikum skvělým výkonem. Za to, jak se popasovali se všemi překážkami s elegancí našemu souboru vlastní, jim patří velký dík a jsem rád, že i letos jsem s nimi mohl spolupracovat.
Na závěr se musím omluvit všem našim příznivcům za zrušení čtvrtečního představení. Pokud již měli zakoupené vstupenky, a nevyužili je na páteční představení, mohou se zastavit ve dnech 29. a 30. června 2021 v kabinetu Jakuba Němce a po předložení platné vstupenky jim bude vráceno vstupné.

Ti z vás, kteří neměli to štěstí, aby se na nás mohli podívat, mají k dispozici záznam celého představení.

Přejít nahoru