Sobotní deskohraní na Gymnáziu

Psalo se sobotní ráno 11. května a brány naší školy byly přesto o víkendovém dni otevřeny. Škola totiž vítala naše studenty, kteří se odhodlali k maratonu v hraní deskových her. Přivedli s sebou příbuzné i přátele, takže ve třídě V3 nakonec sklánělo hlavy nad hracími plány přibližně dvacet pařanů. Výběr titulů z naší široké deskotéky byl opravdu rozmanitý – skupinka odvážlivců z 6. A8 si zavářela mozkové závity nad únikovkami, zatímco ostatní druháci a třeťáci se vrhli vstříc klasičtějším deskovkám Hrdina v kostce, Karak, Honba za prstenem, Catan: Hra o trůny a dalším kouskům. Nakonec se tři odvážlivci vrhli do monstrózního balení Twilight Imperium IV, kde jen vysvětlení pravidel trvalo téměř hodinu. Doufejme, že si hráči devítihodinový pobyt ve škole během svého volna užili a objeví se při dalších deskoherních akcích.