Soutěž o Stříbrného lukostřelce

Dne 2. listopadu 2017 proběhlo v Praze v Národním domě na Vinohradech předávání cen soutěže Stříbrný lukostřelec ČR, jejímž cílem je upozornit na nejrůznější projekty v oblasti rozvoje rusko-českých vztahů (nebylo příhodnějšího místa než nádherného sálu, kde před 90 lety slavil se svými verši triumf Vladimir Majakovskij a od té doby sál nese jméno tohoto velkého ruského básníka).

V letošním roce se do soutěže přihlásilo 30 projektů a 3 publikace v různých kategoriích.
V nominaci “Historické dědictví” zvítězila výstava s názvem Zkušenost exilu, kterou pořádal Památníkem národního písemnictví v Praze v letohrádku Hvězda. Cenu za dlouholetou popularizaci sportu porota udělila prezidentovi Ruské hokejové federace Vladislavu Treťjakovi, v nominaci Osobností byla cena předána Jaromíru Nohavicovi za jeho krásné překlady básní Vladimíra Vysockého a Bulata Okudžavy.

Nejvíce projektů stejně jako loni soutěžilo v nominaci Mezikulturní komunikace, Cestovní ruch a Vzdělávací programy; a právě v této kategorii mělo zastoupení i naše gymnázium s projektem vzájemného studijního výměnného pobytu našich studentů se studenty Lycea Migela Ernandese v Moskvě. V této nominaci soutěžila celá řada dalších projektů: Trojské gymnázium, Střední škola při chrámu sv. Petra a Pavla v Karlových Varech, ESO Euroškola či rusko-česká škola VĚDA. Porota však rozhodla o tom, že se vítězi stanou právě naši studenti (Stanislav Šenkýř, Veronika Ohneiserová, Anna Korbášová,  Simona Žabková, Gabriela Sváková, Kristýna Ľaľíková, Jan  Tutko, Martin Slovák, Marie Porubová, Bára Podešvová a Martin Jakubec) vedeni Helenou Rudněvovou. K úspěchu jim srdečně gratulujeme.