Tenisový turnaj Gymnázia Rožnov pod Radhoštěm

Na konci školního roku si studenti rožnovského gymnázia zkracují čekání na vysvědčení sportovními aktivitami. V loňském roce doplnila tradiční volejbalový a fotbalový turnaj i tenisová čtyřhra.

Do turnaje se nahlásilo 12 heterogenních i homogenních dvojic :), které vytvořily tři skupiny, a systémem “každý s každým” bojovaly o postup do závěrečného “pavouka”. Na kurtech byl k vidění kvalitní tenis se spoustou krásných či úsměvných výměn. V závěrečném finále se utkali Matěj Cerhák s Pavlem Černotou proti Standovi Řezáčovi s Dominikem Holišem, kdy druzí jmenovaní vybojovali vítězství a zvěčnění svých jmen na putovním poháru.  V souboji o místo třetí poté zvítězila dvojice Veronika Deptová s Jakubem Juříkem.

Nultý ročník tenisového turnaje se vyvedl. Pohodovou atmosféru mezi soutěžícími podpořilo i pěkné počasí a příjemné prostředí tenisových kurtů na ulici Videčská. Pro příští ročníky však pravděpodobně dojde ke změně pravidel, kdy v družstvu bude vždy jeden neregistrovaný hráč, protože i naši “malí” (nižší gymnázium) tenisté již zdatně ovládají své rakety. Poděkování patří bývalé třídě 7. A8, která do turnaje nominovala nejvíce hráčů a především zkušené tenistce Marii Zubkové, jež studentům ukázala, že i v učitelském sboru se najdou talentovaní tenisté!

Sportu zdar   J.J.