Turistický klub – Lysá hora s exkurzí na meteostanici a nocí na "Bezručce"

Dne 28. května se udála možná nejatraktivnější akce Turistického klubu za dobu jeho existence. 9 studentů a 3 dospělí se vydali z Frýdlantu n. O. přes Vodopády Satiny a Ondrášovy díry vstříc “královně Beskyd”, kde se jim dostalo nejen pohoštění a ubytování s noclehem na znovuobnovené a krásné Bezručově chatě, ale také návštěva místní meteostanice ČHMÚ s poutavou exkurzí meteorologa Stanislava Ondrucha. Studenti se tak mohli pokochat nejen úžasnými výhledy do okolí, včetně mnoha bouřek, které se tento den po Moravě i Slovensku odehrávaly, ale také pochopit, jakým způsobem pracují meteorologové, s jakými přístroji, jakým způsobem se předávají informace, které lze vidět každý večer v televizi. Na půdě meteorologické stanice nám bylo k večeru umožněna i večerní opékačka na tamějším ohništi, a když se nám podařil oheň rozdělat i v po bouřkách mokrých podmínkách a větru až 16 m/s, přišla i zasloužená večeře.

Po probuzení v neděli 29. 5. ráno jsme na Bezručce též posnídali a v májových dešťových kapkách úspěšně sestoupili do Ostravice.

Těším se na podzimní pokračování Turisťáku, plánovaných akcí je spousta!

RE