Turnaje dívek a absolventů v malé kopané

Po uzavření známek, na konci roku, přichází na Gymnáziu v Rožnově pod Radhoštěm čas sportovních dnů. V pátek 23. 6. se odehrál na venkovním hřišti naší školy divácky atraktivní turnaj dívek v malé kopané. V 8 hod ráno bylo sedm týmů rozlosováno do dvou skupin, aby se poté nejlepší dva ze skupiny utkaly v “play off” o postup do finále.

Děvčata předváděla na hřišti bojovné výkony, sem tam to mezi nimi zajiskřilo, ale především šlo o zábavu. Zpestřením celého turnaje byl bezesporu tým ………, jehož členky různého věku i odění bavily diváky i své soupeřky. ……….. pravděpodobně rozhodily i ostříleného trenéra Filipa Malíka, který nasadil svým obhájkyním prvenství opět defenzivní taktiku, která je dovedla až k penaltám. Na pokutové kopy však nebyly Filipovy holky dostatečně připraveny, a tak jejich cesta skončila před branami finále. O titul tedy bojovaly Maturantky a (J)Elita národa, jejichž souboj rozhodovaly také pokutové kopy, v nichž se zúročily víceleté zkušenosti, a pohár tak zvedly nad hlavu Maturantky.

Vysoké divácké účasti na dívčím fotbale se rozhodli pořadatelé využít k zaplnění tribun i na absolventský turnaj :). Do něj se letos přihlásili absolventi 2017, výběr gymnázia a favorizovaný tým učitelů. Teplota po poledni dosti vystoupala, což favoritům moc nevyhovovalo, přesto se jim podařilo obsadit krásné třetí místo. Vyrovnané bylo také utkání mezi absolventy a studenty, které nakonec v pokutových kopech získali studenti, takže se mohou rok těšit z putovního Absolventského poháru. Než si ho převezmou učitelé :)!

Sportu zdar J.J.

P.S.: Poháry i jména vítězů naleznete po prázdninách na polici slávy (ještě uvidíte kde)