Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Útok na rekord při jubilejním 30. ročníku "Hopana"

Po loňském úspěchu a objevení dalších výškařských talentů v roce letošním vyrazilo družstvo Gymnázia Rožnov pod Radhoštěm za obhajobou titulů na výškařskou soutěž “O nejlepšího hopana zemědělky!”. Nový cíl – vytvoření rekordu v družstvech a pokoření magické hranice 600 cm (sčítají se výsledky dvou děvčat a dvou chlapců).

Po ránu hned první zádrhel, loňský Hopan (vítěz chlapecké kategorie) si nevzal věci a na soutěž nejde. Všichni potencionální zástupci se jen usmějí a odmítají nominaci do našeho družstva. Záchranu nalézám ve třídě 7.A8, kde si Petr Kejhar narychlo domlouvá dopravu tenisek i oblečení. V 10 hodin vyrážíme a máme 15 minut na přesun a prezentaci. Pozdní příchod a zamčený vchod do tělocvičny nás rozděluje. Různými cestami se dostáváme do šaten. Rychle se převléci, rozskákat, následuje rozlosování pořadí a jdeme na to.

Začínají děvčata, základní výšku 110 cm holky zvládají. Po 5 centimetrovém zvyšování dojdeme až na 130 cm. Zde jsou v soutěži již i chlapci a všichni naši sportovci tuto výšku překonávají. Super – 6 holek pokračuje v soutěži a z toho jsou čtyři z Gymnázia Rožnov pod Radhoštěm (Monika Kramolišová, Kateřina Janečková, Klára Petriková a Zuzana Trnovcová). Na 135 končí Klára se Zuzkou a mezi dívkami jdou dále tři závodnice. 139 cm a vyrovnání loňského maximálního výkonu se daří Monice i Katce a zůstávají samy v boji o vítězství. 142 cm je však nad jejich síly, a tak díky lepším pokusům obhajuje Monika Kramolišová loňské vítězství. Naši chlapci (Kryštof Havel, Petr Kejhar) prochází soutěží bez problémů, sem tam nějakou výšku i vynechávají. Na 152 centimetrech se již počet soutěžících značně zredukoval. 157cm skáčou jen tři nejlepší a k naší velké radosti jsou mezi nimi Kryštof i Petr. Na 162 končí Petr, čímž v soutěži zůstávají Kryštof Havel a Liška – domací ;).  167 cm Liška skáče na druhý pokus a Kryštof dvakrát shazuje. Nervozita stoupá – poslední pokus pro zachování naděje na vítězství. Jako družstvo máme skočeno 597 cm a k překonání magické hranice musí Kryštof skočit. Rozběh vyšel, povedený odraz a i s rezervou Kryštof laťku překonává. Úkol splněn, družstvo gymnázia překonalo 600 cm a pokračujeme dále v soutěži. 172 cm skáče Kryštof na poprvé, zatímco soupeř zdolal laťku na druhý pokus. 174 cm již překonal pouze náš závodník a tím získává vítězství v celé soutěži. Na závěr si nechal Kryštof nasadit laťku na výšku 181 cm čímž by překonal svůj – školní rekord, ale i maximální výšku této soutěže. Nejpovedenější ze tří pokusů byl ten druhý, kdy se Kryštof přenesl přes laťku, ale v závěru zavadil nohama
a shodil.

Děkuji všem sportovcům za předvedené výkony a již se těším na příští rok, kdy se doufám pokusíme opět přepsat historické tabulky! Stávající rekord soutěže družstev je po letošním ročníku 609 cm.

Sportu zdar    J.J.

Přejít nahoru