V Přírodovědném klokanu nejlepší v okrese Tobiáš Krupa

Do jubilejního 10. ročníku celostátní soutěže Přírodovědný klokan, kterou pořádá Univerzita Palackého v Olomouci, se tradičně zapojila i naše škola. Výborný výsledek se podařil hned několika žákům, když čtyři ze šesti pódiových umístění ve dvou různých kategoriích připadly našim nejlepším přírodovědcům.

V kategorii Kadet, do níž jsou zařazeni žáci 8. a 9. tříd základních škol a odpovídají ročníky víceletých gymnázií, se řeší úlohy z matematiky, fyziky, biologie a zeměpisu. V této kategorii zvítězil Tobiáš Krupa (4. A8) v rámci celkového hodnocení okresu Vsetín. Druhý skončil s odstupem sedmi bodů Štěpán Válek ze stejné třídy.

Do starší kategorie Junior (1. a 2. ročníky středních škol) jsou zařazeny úlohy z matematiky, fyziky, biologie a chemie. Hned pět našich studentů se v dané kategorii umístilo v první desítce okresní klasifikace. O pozicích na druhém a třetím místě, kde studentky Tereza Bergová (5. A8) a Simona Žabková (6. A8) dosáhly stejného bodového zisku, rozhodl dle pomocných kritérií soutěže nižší věk kvintánky Terezy Bergové.

Kategorie Kadet

1. Tobiáš Krupa (G Rožnov p. R.)      97 bodů

2. Štěpán Válek (G Rožnov p. R.)       90 b.

3. Jakub Holčák (ZŠ Šafaříkova)        87 b.

Kategorie Junior

1. Petr Pírek (G Vsetín)                       77 bodů

2. Tereza Bergová (G Rožnov p. R.)   72 b.

3. Simona Žabková (G Rožnov p. R.) 72 b.

další umístění našich žáků v první desítce:

4. Pavel Černota (2. A)              70 b.

6. Ondřej Ondryáš (5. A8)        68 b.

10. Ondřej Holčák (1. B)           65 b.

Všem úspěšným studentům gratulujeme a těšíme se, že dosáhnou dalších výborných výsledků i v olympiádách z jednotlivých předmětů.