V soutěži Přírodovědný klokan nejlepší Petr Červený a Vít Kejhar

Víte, jakou barvu má vodný roztok síranu měďnatého? Umíte spočítat účinnost Francisovy turbíny při zadaných hodnotách? Jakou látku vypouští do rány pijavka lékařská? Či dovedete vyjádřit jednou mocninou a bez použití kalkulačky hodnotu 415 + 810 ?

Takové a podobné otázky z přírodovědných předmětů (matematika, fyzika, biologie, chemie a zeměpis) museli řešit soutěžící při již 12. ročníku tradiční soutěže Přírodovědný klokan. Ve dvou kategoriích – Kadet (3. A8 a 4. A8) a Junior (1. a 2. ročníky vyššího gymnázia) – se soutěže na naší škole zúčastnilo téměř sedm desítek žáků. V kategorii Junior pak naši nejlepší opanovali celkové pořadí v rámci hodnocení za okres Vsetín.

Mezi 334 soutěžícími (ze sedmi středních škol) v kategorii Junior se umístili na prvních třech místech Petr Červený (2. B), Martin Procházka a Petr Divín (oba 2. A). Pátý v okrese skončil Tobiáš Krupa (6. A8), dělené sedmé místo patřilo Matěji Cerhákovi (5. A8), který současně v rámci školy vyhrál dílčí klasifikaci žáků prvních ročníků.

V kategorii Kadet se v okresu účastnilo 853 žáků (z 18 škol), přitom naši nejúspěšnější si vybojovali pozice ve druhé desítce. Nejlepší Vít Kejhar (4. A8) obsadil dělenou 13. příčku, když od umístění v první desítce jej dělily pouhé dva body.

Pořadí nejlepších žáků v rámci školní klasifikace:

Kategorie Kadet

1. Vít Kejhar                4. A8        79