Vánoční koncert pěveckého sboru Juventus 2018

Adventní čas vrcholí a s ním i mnohé kulturní a umělecké zážitky v podobě nejednoho z koncertů, kterých se můžete v Rožnově a okolí zúčastnit.

Náš sbor Juventus již sedm krásných let přitahuje místo, Evangelický kostelík u rožnovského skanzenu, tak jedinečné nejen pro svou typickou architektonickou valašskou krásu, ale také pro nepopsatelnou intimní atmosféru v blízkém setkávání, dovolím si napsat, již známých přátel, posluchačů, rodičů a prarodičů, studentů současných i minulých, prostě příznivců nejen hudby, ale myslím si právě i toho pocitu uvolněného neformálního zážitku setkání, kdy sedíte v lavici tak těsně, že skoro nemůžete dýchat, protože kostelík je malý, skromný, ale útulný, a za chvíli cítíte, že je to možná i zvláštním propojením díky stejné vlně, již sdílíte přítomností nejen Vašeho spoluposluchače, který Vás strhne svým nejprve pobrukováním, pohupováním do rytmu, až po uchopení se za ruce a zpívání společně všech písní z repertoáru, které máte rádi, objevujíce v sobě hudební, rytmické a taneční nadání zároveň.

Odkaz na hudební ochutnávku: https://www.youtube.com/watch?v=6pkITjSrp8Q&start_radio=1&list=RDMM6pkITjSrp8Q

A když Vám na závěr i lidé staršího věku říkají, což mi opravdu nedá citovat: “…nechala jsem se úplně “zblbnout”, já ve svém věku jsem nakonec zpívala nahlas, luskala do rytmu a v lavici jsme se pokoušeli tančit držíce se za ruce… :D” to už mi opravdu cukají koutky, nevím hned, jestli tou představou viděné situace nebo právě naplněným pocitem: krááááása, adventní mise je splněna! 🙂 a jeden z Vašich vánočních dárků se právě rozbalil.

Máme rádi tento vánoční koncert a těšíme se na něj celý rok, především pro jeho neuchopitelnou atmosféru, která se letos opravdu naplnila. Děkujeme za Vaši přízeň, za Vaše finanční dary pro podporu evangelického dětského centra a tábora, kterých se tak mohou zúčastnit i děti z rodin zdravotně a sociálně postižených (letos se vybrala maximální částka 8 777,-) a přejeme Vám všem hodně zdraví, štěstí a božího požehnání do celého nového roku 2019 🙂

PS: A já moc děkuji všem, kdo se na organizaci a následně produkci podíleli – od zpěváků, sólistů, instrumentalistů, přes zvukaře, průvodkyni programem, až po technické zázemí a naprostou důvěru v navštívení krásného místa – děkuji Vám Kateřina Turzová.