Volejbal!

Dne 20. ledna léta páně 2015 uskutečnilo se v městě zvaném Valašské Meziříčí okresní kolo volejbalového turnaje středních škol. A jak je již dobrým a dlouholetým zvykem, neobešlo se bez účasti našeho gymnázia.

Je ráno, několik málo minut před půl osmou a tým se pomalu začíná srážet na autobusovém nádraží. Zprvu sice nikdo netuší, na jaké nástupiště má jít, ale když z autobusu stojícího u jednadvacítky vystoupil náš kouč a odborný dohled pan Janíček, ranní dezorientace hráček se rozplynula jako pára nad hrncem. Počet hráček byl vynikající. Kdyby se pořádala soutěž o nejpočetnější družstvo, bezesporu bychom vyhráli. Která jiná škola dokáže postavit 12 členný tým? Cesta do srdce valašského království probíhala v klidu a míru. Pouze autobus vyluzoval lehce znepokojující zvuky. Většina hráček ji strávila ve stavu polospánku, neboť kvalita českých silnic jim neumožnila plnou hibernaci. Zbytek týmu spekuloval nad kvalitou a počtem soupeřů. A kouč si četl detektivku.

Hned po příjezdu do Valmezu a vystoupení z autobusu jsme potkali pana Malíka. Jaké to milé překvapení! Avšak pan Malík toto nadšení zřejmě nesdílel, neboť prohodil pouze pár slov s panem Janíčkem a opět pokračoval v čekání na autobus. Tak tenhle nám asi fandit nepůjde. Halu gymnázia a zároveň také místo konání jsme našli bez problémů.  Je dobré, když výpravu vede někdo, kdo ví, kam má jít. V tělocvičně již byla střední škola Kostka ze Vsetína a samozřejmě také domácí družstvo Gymnázia Valašské Meziříčí. Soupeřů bylo méně, než jsme čekali. Dva týmy, každý po devíti hráčkách. No co, nevadí. Alespoň je rychle vyklepneme a pojedeme domů.  Omyl, ještě se hodně zapotíme. Po zahajovacím nástupu družstev, kde se řešily samé nedůležité a nudné záležitosti, hrál náš nadupaný tým plný volejbalistek hned první zápas. Odvahu postavit se nám v sobě našel tým Kostky Vsetín. Do prvního setu nastoupily žačky 3. a 4. ročníku, které díky prudkým podáním, výborným nahrávkám a zabijáckým smečím porazily soupeřky bez sebemenšího zaváhání. Druhý set odehrály studentky 1. a 2. ročníku přinejmenším stejně dobře a své soupeřky ze Vsetína porazily i v druhém a konečném setu. Dívky si nedopřály ani chvilku odpočinku, neboť hrály hned druhý zápas. Tentokrát je vyzvalo na souboj družstvo domácích gymnazistek. A teď se uvidí, Gympl Rožnov nebo Gympl Valmez? Zápas to byl náročný. První set opět odehrály čtvrťačky a třeťačky, a opět vyhrály. Ovšem stálo je to nemálo sil, protože tým soupeřek byl silnější a sehranější, než jsme předpokládaly. Druhý set šly vybojovat prvačky a druhačky, ale i přes obrovské nasazení a odhodlání bohužel podlehly tlaku Valmezaček. A přišel rozhodující, zkrácený třetí set. Smeče protínaly vzduch jako ostře nabroušené meče, příjmy byly excelentní a nahrávky jakbysmet. Bohužel to platilo na obou stranách. A z tohoto napjatého a vyrovnaného souboje vyšly jako vítězky naše volejbalistky!  Reprezentantky rožnovského gymnázia zvítězily v okresním kole poměrem 4:1.  A tudíž postupuje celý tým do krajského kola, které se uskuteční 10. 2. 2015 v ještě neznámém městě. Volejte sláva a tři dny se radujte!

(Poznámka: Po slavnostním závěrečném ceremoniálu a předání medailí si hráčky ještě na protáhnutí párkrát pinkly přes síť a vydaly se spolu s odborným dozorem a koučem, kterého tam nechat nemohly, zpět do domoviny v přeplněném autobuse.)

Děkujeme za skvělý výkon dívkám: Jana Mikulajová, Lenka Mikulajová, Tereza Mičolová, Klára Olivíková, Klára Petriková, Karolína Porubská, Eva Petruželová, Dagmar Hladká, Tereza Bolfová, Simona Samková, Hanka Vašková, Lenka Charvátová

Lenka Charvátová  1.B