Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Volejbalistkám nižšího gymnázia nebyl postup do krajského kola souzen

Smůla se v letošním roce držela našich mladých volejbalistek. Poté, co se v okrskovém kole zranila nahrávačka Katka Dresslerová, zúžil se náš volejbalový tým na 7 hráček, které se měly poprat ve Valašském Meziříčí o postup do kraje.
Sraz byl v 7.40 na nádraží, a když jsme se tam setkali pouze s Aničkou Chumchalovou, tušil jsem nějaký průšvih. V čas odjezdu autobusu nás již bylo pět, ale potřebná šestá hráčka nám chyběla. Záchranou se nám stala Adéla Kolaříková, která oželela výuku, zaběhla si domů pro věci a o hodinu později již s námi seděla v autobuse.
Pozdní příchod byl nahlášen, ale sotva jsme dorazili, šlo se hrát. Nervozita, nerozehranost a nechybující soupeřky – to vše mělo za následek špatný vstup do turnaje a prohru 1:2 se ZŠ Hovězí. Jeden zápas stop a jde se na ZŠ Šafaříkova, kde se rozhodne, za jak dlouho pojedeme domů. Děvčata se již zklidnila a zlepšila svou hru, takže vítězství 2:0 znamenalo postup do semifinále. Zde jsme narazili na favorizovaný Vsetín, který se stal vítězem druhé skupiny. Do zápasu jsme vstoupili skvěle a soupeřky zaskočili tvrdou bezchybnou hrou. V půlce setu však přišel výpadek a obrat výsledku z 10:2 na 10:13. Rožnovské volejbalistky se však nevzdaly a opět otočily skóre ve svůj prospěch a do konce setu šly s dvoubodovým náskokem. Závěr byl velmi napínavý, jelikož se soupeřky úspěšně dotáhly na 20:20, a rozhodoval tedy zlatý míč – kdo jej získá, má i první set. Pevnější nervy v něm měly volejbalistky Vsetína a získaly tak první set. Ztráta setu nahlodala sebevědomí našich volejbalistek a druhý set již tahaly za kratší provaz. Prohra 2:0 tak znamenala konec nadějí na postup. V závěrečném souboji o třetí místo, oplatily naše gymnazistky ZŠ Hovězí porážku ze začátku turnaje a z Valašského Meziříčí jsme si tak odvezli bronzové medaile.
Vzhledem k tomu, že většina děvčat našeho družstva jsou studentky nižších ročníků, pevně věřím, že v příštím roce bude pokrčovat vítězná cesta i přes okresní kolo.
Děkuji za reprezentaci: Vendula Stillerová 4.A8, Adéla Kolaříková 3.A8, Monika Rudněvová 3.A8, Vanda Machálková 3.A8, Lucie Kalužová 2.A8 a Anička Chumchalová 2.A8.