Volejbalistky nižšího gymnázia zvládly okrskové kolo na Horní Bečvě

Volejbalová soutěž základních škol se pravidelně koná na ZŠ Horní Bečva a účastní se jí řada škol z Rožnova a jeho okolí. V letošním roce dorazilo sedm týmů, aby se popraly o dvě postupová místa do kola okresního. Los nám přisoudil do skupiny ZŠ Videčskou, ZŠ Vidče a Horní Bečvu B.

Po vítězstvích v základní skupině nás čekal rozhodující zápas se ZŠ Hutisko – vítěz postupuje do okresního kola, poražený v celé soutěži končí. Děvčata toto utkání skvěle zvládla a vítězstvím si zajistila postup do dalšího kola, které se uskuteční 30. 3. v Hovězím.

Výkon našeho družstva se v průběhu turnaje postupně zlepšoval. Nervozita z prvních utkání opadla, zkušené hráčky si začaly více věřit a jejich sebevědomí se přeneslo i na mladší spolubojovnice. Děvčata musím pochválit za skvělý týmový výkon, který předváděly v průběhu turnaje, a doufám, že ve stejném duchu budou pokračovat i v kole okresním.

Sestava Gymnázia Rožnov pod Radhoštěm:
Anna Chumchalová, Lucie Kalužová, Eliška Dorušková, Alžběta Kopecká, Michaela Rohaľová, Laura Kantorová, Nela Sikorová, Alexandra Sikorová a Marie Žlebčíková

Sportu zdar J.J.