Výsledky školního kola České lingvistické olympiády

Dne 23. listopadu 2017 proběhlo školní kolo České lingvistické olympiády, každoroční soutěže v řešení lingvisticky orientovaných úloh pro studenty středních škol. Co se v takové soutěži vlastně řeší?  Je potřeba se pořádně zamyslet a pochopit, jak fungují nejrůznější jazykové jevy ve více či méně exotických jazycích. V úlohách se můžete setkat s angličtinou, arabštinou, čínštinou, ale i starou chetitštinou či jazyky, které dnes používá už jen hrstka mluvčích. Popisované jazyky není třeba znát, v úlohách lze nalézt všechny potřebné údaje k jejich vyřešení, jen je třeba propojit znalosti z lingvistiky, informatiky a matematiky a použít logický úsudek, abyste se dopracovali ke správnému řešení.

Vítězem školního kola se stala Johanka Butorová ze třídy 3. A, na druhém místě se umístil Jakub Minarčík ze 3. A  a třetí pozici zaujal Jakub Žváček ze 6. A8. Blahopřejeme!

Johanka Butorová navíc postupuje do regionálního kola soutěže.

Česká lingvistická olympiáda je vyhlašována Filozofickou a Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy v Praze a dále je spoluvyhlašovaná Ministerstvem školství, mláděže a tělovýchovy jako soutěž kategorie B.