Wichteln

Wichteln – předvánoční zvyk, pocházející sice ze skandinávských zemí, který  je rozšířen po celé západní Evropě. U nás je zatím málo známý, proto jsme si ho ve třídě 4. A8 vyzkoušeli ve středu 11. 12.

Wichtel jsou dobří duchové, skřítci, kteří tajně obdarovávají druhé ještě před Vánocemi.

Každý žák se stal dobrým skřítkem a tajně obdaroval spolužáka či spolužačku. Dle vylosovaného jména, vyrobili  nebo koupili malý dáreček a pak ho přinesli paní učitelce, aby se nepoznalo, od koho je. Ve třídě se dárečky rozložily po stole a každý si našel ten svůj. A nyní začalo hádání. Kdo pro mě vyrobil tento dáreček? Samozřejmě německy!!! Některým se podařilo uhádnout spolužáka ihned napoprvé, jiní se ani napotřetí ne trefili.

Užili jsme si spoustu legrace a zároveň se naučili první věty v minulém čase.

Třída 4. A8