Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Zlínská CO2 liga

Zlínská CO2 liga zprostředkovává žákům, studentům i veřejnosti informace o globální změně klimatu a o změnách, které můžeme očekávat v České republice.

Soutěž probíhala od listopadu 2014 do května 2015 a měla čtyři kola s tematicky různým zadáním (voda, energie a bydlení, jídlo, doprava). Jednalo se již o 5. ročník soutěže s tematikou ochrany klimatu pro 2. stupeň základních a středních škol Zlínského kraje. Soutěž probíhala pod záštitou radního pro oblast školství, mládeže a sportu PaedDr. Petra Navrátila.
Poutavou a neotřelou formou, prostřednictvím soutěžních úkolů a díky “učení prožitkem” si soutěžící vyzkoušeli a dozvěděli se, že naši krajinu i společnost čekají vlivem měnícího se klimatu změny, jaké asi budou a jak se na ně mohou připravit. Na vlastní kůži prožili, jaké by to bylo, kdyby v jejich obci chyběla voda tak, jako je tomu dnes třeba v Barceloně. Zjistili, že lze vyjít i s menším množstvím energie při bydlení než jsme zvyklí a jak čelit vlnám veder takovým, jaké byly v Evropě v roce 2003. Vyzkoušeli si, zda se obejdou bez potravin přivezených z druhého konce světa či že lze vyměnit čtyři kola auta za své dvě nohy. To vše  zkoumali ve škole i doma. (http://hostetin.veronica.cz/zlinska-co2-liga)

Naši školu reprezentoval tým Tukani tvořený studentkami třídy 3. A8: A. Barošová, A. Lázníčková, A. Kolaříková, S. Marková, V. Poláchová a M. Rudněvová. 15. června 2015 se konala závěrečná konference vítězných týmů v Hi-Tech centru v areálu Slováckých strojíren v Uherském Brodě. Pro vítězné týmy byl připraven výukově-zábavný program v režii pracovníků Hi-tech centra. Naše děvčata se v kategorii základních škol a nižších stupňů víceletých gymnázií umístila na krásném 2. místě.

Moc gratuluji!!! 🙂

Lenka Jarábková

 

 

 

Přejít nahoru