Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Juventus

 je smíšený pěvecký sbor studentů Gymnázia v Rožnově pod Radhoštěm, který vznikl v roce 1992, od roku 2010 zpívá pod vedením sbormistryně Kateřiny Turzové a je otevřen všem fanouškům hudby a příznivcům sborového zpěvu.

Věkové spektrum sboristů vede napříč všemi ročníky osmiletého i čtyřletého gymnázia od nejmladších jedenáctiletých zpěváčků až po devatenáctileté technicky i výrazově zkušené sboristky a sboristy.

Každým rokem je sbor obměňován. V jeho řadách se vystřídaly desítky členů a my se každoročně  loučíme s vyzpívanými, hudebně schopnými studenty, jejichž místa opět doplní nově příchozí talentovaní zpěváci. Znamená to, že v příštím školním roce formujeme sbor i jeho repertoár skoro od počátku. Je to nikdy nekončící práce a nadšení všech členů. A pak, že perpetum mobile neexistuje 🙂

Sbor každoročně absolvuje příležitostná vystoupení, spíše komorní a klubové koncerty, kterým odpovídá jeho současný repertoár (duchovní kánony, spirituály, folkové balady) a výrazový charakter (uvolněnost, lehkost, radost ze zpěvu).

Velmi nás těší zejména vánoční čas, kdy se znovu setkáváme i s bývalými členy a absolventy, protože jsou zde opět společné chvíle zpívání a vzpomínek právě při adventních a vánočních koncertech.

Kateřina Turzová

Přejít nahoru