Zpívání pro potěšení duše

Zpívání pro potěšení duše – vánoční koncerty v evangelickém kostele v Rožnově pod Radhoštěm a katolickém kostele na Hutisku – Solanci

Poslední vánoční týden byl na naší škole velmi hektický, pestrý, a především v duchu uměleckých zážitků.
O skvělou sváteční atmosféru se postaral také studentský sbor Juventus, který letos pozval na jeden z adventních koncertů do evangelického kostela pouze studenty nižšího gymnázia.
Chtěli jsme naše menší spolužáky alespoň trochu uchránit před písemkami a testy, kterých před skorouzavřením pololetí  přibývá :), a 1. A8 až 4. A8 nás nejen za to odměnili dlouhým děkovným bouřlivým potleskem. Byli velmi vnímavým a milým obecenstvem, nebáli se a rádi si s námi i zazpívali, některé jsme dokonce inspirovali k textařské improvizaci.
Další sváteční vánoční koncert jsme uskutečnili na Hutisku – Solanci pro školu, školičku
i veřejnost a rádi bychom tímto poděkovali paní Marii Holišové, paní ředitelce ZŠ, Šárce Gájové, a panu faráři, kteří nás k nim do katolického kostela pozvali. Děkujeme ještě jednou za milé přijetí a krásnou sváteční atmosféru. K Hutisku nás pojí mimořádně silné přátelské pouto díky našim členům, viď Baruš? ;), a také cimbálovka Světlina byla milým hostem na našem loňském adventním koncertu.
Vyvrcholením vánočního zpívání se stal již tradiční koncert v rožnovském evangelickém kostele, který jsme pořádali 20. prosince 2013 pro všechny naše blízké, studenty i učitele, přátele a absolventy. Koncert byl letos mimořádně úspěšný (o čemž svědčí výtěžek, který putoval na podporu evangelického kostela, především práci s dětmi a mládeží – 8 538kč), měl nezapomenutelně silnou a nepopsatelnou atmosféru, jen škoda, že kostelíček není trochu větší ;). Děkujeme Vám všem za přízeň, za vaše dary a podporu, to jsou přesně ty okamžiky, pro které zpíváme, protože vzpomínky v nás zůstanou navždy,,,

Přejeme Vám všem krásné Vánoce a mnoho úspěchů do nového roku 2014 !!! 😀