Vynikající úspěchy v krajském kole konverzační soutěže v NJ

Dne 26. 3. 2024 se na Gymnáziu a JŠ ve Zlíně uskutečnilo krajské kolo  konverzační soutěže v německém jazyce.

Naši školu reprezentovaly dvě studentky. Anna Polášková ze 3.B v kategorii SŠ a Natálie Korytárová z 1.B v kategorii SŠ+ , což je nová kategorie, v níž můžou soutěžit žáci, kteří pobývali delší dobu v některé z německy mluvících zemí.

Oběma studentkám se velmi dařilo a Anička svou kategorii s přehledem vyhrála, čímž si zajistila postup do ústředního kola.

Rovněž Natálie si nevedla špatně a obsadila krásné 2. místo a tímto se stala náhradnicí pro ústřední kolo. Dne 28. 3. jsme obdrželi zprávu, že se vítězka ústředního kola nezúčastní a tudíž dostává možnost Natálie.

Ústřední kolo se bude konat ve dnech 30. – 31. 5. 2024 v Praze na VŠE.

Děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy a gratulujeme k postupu do ústředního kola. Přejeme rovněž hodně úspěchů a budeme oběma držet pěsti.

Yveta Petersová