KRAJSKÉ KOLO EKOLOGICKÉ OLYMPIÁDY OVLÁDLI ROŽNOVŠTÍ GYMNAZISTÉ

Ve dnech 18. – 20. října se na gymnáziu ve Valašských Kloboukách konal již 24. ročník krajského kola Ekologické olympiády. Kromě naší ekovýpravy se o jediné postupové místo do celostátního kola porvalo dalších devět středních škol, kdy jednotlivé školy byly vždy zastoupeny trojicí vybraných studentů – v našem případě Ondrou Mizerou, Eliškou Smolovou a mnou. Po dobu dvou dní studenti prokazovali své nabyté znalosti, protentokrát s konkrétním zaměřením na téma Management v ochraně přírody. Zatímco čtvrteční den se nesl ve znamení teoretického bloku skládajícího se z ústní i písemné části a povedené recesní akce, pátek byl zcela věnován praxi v terénu spojené zejména s návrhem managementu v pozorované lokalitě a jeho ústním obhájením před několikačlennou porotou, kupříkladu také s předsedou Českého svazu ochránců přírody a bývalým ministrem životního prostředí panem Liborem Ambrozkem. Nedílnou součástí našeho týmu byl také pan profesor Marek, jenž plněním praktických pedagogických úkolů nezpochybnitelně prokázal znalost nejen v oboru ekologie a ochrany přírody a hlavně nám bodově pomohl k dosaženému konečnému výsledku. Sobotní vyhlášení pro nás už poté bylo pouze třešničkou na dortu, kdy jsme si s velkým překvapením vyslechli, že jsme se se ziskem 169 bodů umístili na prvním místě před druhým Uherským Brodem. Ještě jednou bych moc rád poděkoval Elišce a Ondrovi za jejich skvělé znalosti a kolektivní spolupráci, panu Markovi za poskytnuté odborné rady a na závěr již nezbývá nic jiného, než se těšit na národní kolo, jež proběhne do konce června roku 2019.

Dominik Holiš 8.A8