Opatření před potenciálním rozšířením nákazy koronavirem COVID 19

Vážení rodiče, žáci,

epidemiologická situace v ČR a ve světě ukazuje, že se zvyšuje počet onemocnění COVID-19. Klinické příznaky se mohou objevit v různé míře intenzity, které nelze odlišit od běžného respiračního onemocnění. S blížícím se koncem jarních prázdnin se budou vracet rekreanti z rizikových oblastí. Vzhledem k tomu, že chci zajistit, aby škola byla bezpečným prostředím a nedošlo ve škole k výskytu tohoto onemocnění, činím toto opatření.

Vyzývám Vás, kteří jste byli se dětmi o jarních prázdninách v zasažených oblastech, mezi které patří i Itálie, abyste své děti v pondělí 9. března 2020 neposílali do školy a nechali je ve 14denní karanténě doma. Toto opatření vydávám v souladu s Výzvou Krajské hygienické stanice Zlín, kterou jsem obdržela dnešního dne 5. března 2020.

Nepřítomnost dětí bude omluvena z epidemiologických důvodů.
V případě, že si nejste jisti, zda se daná opatření Vás týkají, obraťte se na infolinku 577 006 759, 724 221 953.

V souvislosti s výše uvedeným Vás žádám o zaslání zprávy a sdělení jména dítěte, kterého se karanténa týká nejpozději do pondělí 9. března 2020 do 7 hod na emailovou adresu agallova@gymroznov.cz.

Další aktuální informace sledujte na www.khszlin.cz, www.zkola.cz

Děkuji za zodpovědný přístup
Alena Gallová, ředitelka školy