Úspěšná účast v krajském kole 30. mistrovství republiky žáků ve zpracování textů

Ve dnech 1. – 2. února proběhlo krajské kolo celorepublikové soutěže Mistrovství ČR žáků ve zpracování textů 2023.

Z rožnovského gymnázia se zúčastnili Johana Valová, Šimon Vrzala a Eliška Vrzalová. Oproti minulému ročníku se soutěžilo celkem v pěti disciplínách – opis textu, korektura textu, wordprocessing, záznam mluveného slova a audiotrancription. Všechny disciplíny byly realizovány distanční formou, tedy studenti mohli psát z pohodlí své školy. Bohužel, kvůli plánované odstávce v distribuční síti ČEZ na našem gymnáziu nebylo možné psát u nás, a tak nám velmi příjemné zázemí poskytla OA a VOŠ Valašské Meziříčí, které ještě jednou děkujeme.

Naši studenti se úspěšně zúčastnili všech disciplín, a i přes velkou konkurenci 640 žáků z celé ČR všichni postupují do celostátního kola, které se bude konat 29. – 30. března v Havlíčkově Brodě. Studenti se ve finále zúčastní jen disciplín, ve kterých splnili limit pro účast (pro opis textu 3640 čistých úhozů, pro wordprocessing 42 bodů, pro audiotranscription 3000 čistých úhozů, pro korekturu 8800 bodů a pro záznam mluveného slova 3 minuty).

Výsledky ve výsledkové listině Zlínského kraje:
Opis textu SŠ:
1. místo Johana Valová (5019 čistých úhozů)
24. místo Šimon Vrzala (2783 čistých úhozů)
Opis textu ZŠ:
1. místo Eliška Vrzalová (2614 čistých úhozů)
Korektura textu SŠ:
1. místo Johana Valová (17400 bodů)
2. místo Šimon Vrzala (11250 bodů)
Korektura ZŠ:
1. místo Eliška Vrzalová (9200 bodů)
Audiotranscription SŠ: