Okénko do duše Valašska

Ekologické hnutí Brontosaurus, nezisková organizace, v jehož zájmu již téměř 40 let stojí příroda a památky, uspořádalo v tomto roce již 19. ročník své tradiční celostátní soutěže: MÁME RÁDI PŘÍRODU s hlavním tématem “Okno do kraje”. Letošním úkolem soutěžících bylo tedy vybrat nejzajímavější přírodní místa, krásy, zvyky a tradice, nebo dokonce pohádky a pověsti svého kraje a zpracovat je literárně, výtvarně nebo fotograficky.
V kategorii středních škol za velké účasti soutěžících z celé republiky získala krásné 3. místo studentka rožnovského gymnázia – Andrea Fojtíková – za báseň Naše Valašsko. Porota ocenila především její lyrický pohled na harmonické souznění valašského lidu s nádhernou podhorskou přírodou a básnický jazyk. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo 1. 6. 2013 v sále Mahenovy knihovny v Brně; podpora mladých nadějných začínajících regionálních autorů je skvělá myšlenka, která si zaslouží uznání.