Ghent 2013

Letos v červenci, konkrétně 13.-19., se konal už 49. kongres Intersteno spojený s tradičním Mistrovstvím světa ve zpracování textů. Českou republiku i naši školu  reprezentovaly tentokrát tři studentky – Barbora Stejskalová, Alexandra Pavelová a Karolína Foukalová. Jen kousek od krásného historického centra belgického Ghentu  změřily své síly s téměř 560 účastníky z celého světa.  Přes velkou konkurenci děvčata zabojovala a přivezla si hned několik vzácných kovů: Alexa Pavelová jeden bronz za korekturu textu, Bára Stejskalová zlato za diktát typu C-B-A a stříbro za celkové umístění a Karolína Foukalová tři zlata (korektura textu, korespondence a protokolování a vícejazyčný diktát), jedno stříbro.

Celkově se Karolína Foukalová  stala mistryní světa ve zpracování textů v kategorii juniorů a Barbora Stejskalová obsadila třetí místo.

Karolíně, Barboře a Alexandře děkujeme za reprezentaci České republiky a naší školy a moc blahopřejeme.

Děkujeme městu Rožnov pod Radhoštěm za poskytnutý grant.