Ústřední kolo olympiády v cizích jazycích

Ve dnech 30.-31. 5. 2024 proběhl 1. ročník olympiády v cizích jazycích pod záštitou VŠE v Praze, Fakulty mezinárodních vztahů. V loňském roce proběhla olympiáda pouze online, takže letos se mohly naše studentky vypravit do Prahy a snad poprvé jsme měli v celostátním kole 3 nadané jazykářky!

Naši školu výborně reprezentovaly výherkyně z krajského kola. V kategorii SŠ německý jazyk se umístila Anna Polášková ze třídy 3.B těsně pod stupni vítězů na skvělém 4. místě.

V kategorii SŠ+ německý jazyk obsadila Natálie Korytárová ze třídy 1.B  krásné 5. místo.

V kategorii SŠ+ ruský jazyk se umístila Kira Lysenko ze třídy 3.B na pěkném 7. místě.

I když naše studentky neobsadily v soutěži první tři místa, byla to jistě cenná zkušenost poměřit síly s ostatními nadanými němčináři a ruštináři z celé republiky v tomto náročném kole soutěže. Za jejich pečlivou přípravu na soutěž a snahu jim patří velký dík a pochvala.

Naše děvčata nejen soutěžila, ale poznávala i krásy a památky našeho hlavního města. Například poslední instalaci Davida Černého „Vážky- spitfire“ a samozřejmě nesměla chybět hlava Franze Kafky, jehož 100. výročí od úmrtí si právě připomínáme.