Ukliďme Česko 2015

Tato dobrovolnická úklidová akce vychází z mezinárodně osvědčeného modelu “Let’s Do It!” a proběhla již úspěšně ve více jak 100 zemí za účasti 9 milionů dobrovolníků. Loňský 1. ročník byl oceněn Ekologickým Oskarem.

Letošní rok tuto smysluplnou akci opět podpořili žáci Gymnázia Rožnov pod Radhoštěm. V pátek 10. dubna se třída 4. A8 vydala uklízet místní lesík na Koryčanských Pasekách a i prostory pod panelovými domy. Žáci se rozdělili do skupinek a sbírali odpadky, které se zde po zimě nashromáždily.

Žáci vzali práci zodpovědně a společnými silami jsme odnesli 12 pytlů odpadků, koberec, plech, magnetofon, část kancelářské židle, matrace z automobilu, konstrukce z motocyklu a dvě pneumatiky.

Velké poděkování patří žákům třídy 4. A8 za skvělou práci a obrovské nasazení, také panu Mlnaříkovi za spolupráci.

Jarábková Lenka