Tradiční uvedení prváčků do stavu studentského

Dne 19. října se studenti z 1. A8 konečně dočkali svého velkého dne a byli povýšeni do stavu bažantského. Maturanti ze třídy 8. A8 jim ale nic nedali zadarmo, nejprve na bažanty čekala strastiplná cesta ztemnělými chodbami gymnázia, kde člověk nikdy neví, co na něj může ze tmy vyskočit…

Pro mladší studenty bylo připraveno osm stanovišť, která reprezentovala jednotlivé předměty. Úkoly byly ovšem pojaty převážně nevážně, takže v zeměpise museli žáci prokázat orientaci v budově gymnázia, v tělocviku projít dráhu se zavázanýma očima a ve výtvarce museli místo skicáku použít svého spolužáka a místo pastelek barvy na obličej. Nejtěžším úkolem se překvapivě stal průchod “patrem hrůzy”, i s tím se ale všichni statečně vypořádali. Když trasu prošla poslední dvojice, shromáždili se studenti a rodiče v jídelně, kde nové prváky slavnostně pasovala na bažanty naše kouzelná gymplácká víla Martin. Pak už si naše pomalované a šerpami ověšené bažanty rozebrali rodiče a nezbývá než doufat, že si zbytek studia užijí stejně jako tento večer.

Karolína Němečková