2009 – 2012

Pololetní vysvědčení je pomalu za námi a my pokračujeme dále ve studiu, samozřejmě, jasně, automaticky…

…. ale ne vždy a všude tomu tak bohužel je. A právě v pololetí nastává čas naší opětovné charitativní sbírky (uplynul opět rok), která nám pomáhá finančně podpořit další školní studia naší Anjony Sircar, jež díky nám může chodit do školy a má zajištěnou teplou stravu, školní pomůcky, školní uniformu, může být mezi svými vrstevníky, nemusí fyzicky pracovat s rodiči, ale vzdělávat se.

Spojili jsme své – pro nás postradatelné – finanční částky, a pro ni tak vybrali celoroční obrovský dar (již počtvrté) 4 715 Kč + 70 Kč (2.8 eura x 25 Kč dle kurzu) + 5USD + 2001,75 Kč (loňský přeplatek) ? 6 786,75 Kč – 5USD ? financování školního studia a v budoucnu možná lepší šance pro její pracovní uplatnění.

Dobrovolnicemi, které 8. 2. 2012 navštívily třídy, byly Bára Stejskalová a Nikol Barabášová ze třídy 3.A. Vše je tedy připraveno pro další Anjonin školní rok.

1. 6. 2011 bylo ve spolupráci s Adrou finančně zajištěno celoroční studium   Anjony Sircar. Finanční zůstatek na jejím kontě činí 1 956, 50 Kč + 1.81 euro (1.81 x 25 Kč dle kurzu), tedy 2001, 75 Kč. Samozřejmě převádíme do dalšího školního roku 🙂 Anjona tak již studuje 3. školní rok.

28. 1. 2011 Adopce na dálku – v pátek (tedy symbolicky ve stejný čas vydávání i našeho školního vysvědčení) proběhl na gymnáziu již 3. ročník dobrovolné charitativní finanční sbírky pro podporu studia a vzdělávání bangladéšské dívenky Anjony Sircar. Třídy navštívily Jana Roubalíková a Petra Čmielová, které Vás seznámily s průběhem akce, ale také podrobnostmi z  Anjonina studia. Díky Vaší podpoře získává vzdělání v kolektivu svých vrstevníků, má zajištěnou stravu a školní pomůcky, tím se zlepší její možnosti a podmínky pro další uplatnění v životě. Děkujeme, že jste jí věnovali svou přízeň, a také dostatečné množství financí ke studiu i do nového školního roku, tentokrát jsme vybrali částku 5 106 Kč a 0.50 centů. Celkem je tedy na jejím účtu 7 356,50 Kč a 1.81 euro. Pomáhat na naší škole je velká radost a zdá se to tak jednoduché,…… Opravdu všem děkujeme.

20. 12. 2010 Anjona poslala Vám všem novoroční přání do roku 2011, ve škole se jí daří velmi dobře, její nejoblíbenější předmět je angličtina a velmi ráda maluje. Za naší školu jí popřála do dalšího studia

i nového roku anglickým dopisem třída 1. A8.

6. 12. 2010 proběhly na škole slíbené besedy s ředitelem Adry Janem Bártou podpořené filmovými dokumenty, živou diskusí ze strany studentů a také výstava fotografií na panelech v prostorách školy, která prezentovala mezinárodní projekty, do nichž je Adra zapojena.

Od 1. 6. 2010 tedy – DÍKY VÁM VŠEM – opět můžeme Anjonu Sircar podporovat ve studiu. Letos na konci školního roku také přijde její první vysvědčení. Ve spolupráci s Adrou chystáme výstavu na chodbách školy o charitativní činnosti ve světě a besedy s ředitelem J. Bártou . Na kontě charitativní akce Adopce na dálku je po zaplacení školného Anjony Sircar finanční zůstatek 2 250 Kč a 1.31 Euro. Samozřejmě převádíme do dalšího školního roku 🙂

29. 4. 2010 Proběhla na naší škole již podruhé dobrovolná charitativní akce s názvem Podporujeme vzdělání aneb adopce na dálku, která byla opět úspěšná. Dobrovolníci z řad 3. B (M. Korbášová, A. Bukovjanová, O. Dvořák a V. Pyško) se vydali mezi všechny “obyvatele” gymnázia a pro Anjonu Sircar vybrali tentokrát částku 5 350 Kč a 1,31 Eura. Společně se zbylou částkou z minulého roku je na jejím kontě 7 650,50 Kč a 1,31 Eura.

17. 12. 2009 Dnes přišel od Anjony vánoční pozdrav a přání všeho nejlepšího do roku 2010. Obratem jí posíláme také novoroční přání a drobné dárky (samolepky, omalovánky a pastelky) – dle doporučení Adry.

1. 6. 2009 bylo ve spolupráci s Adrou finančně zajištěno celoroční studium Anjony Sircar. Zůstatek na kontě 2 300,50 Kč.

Dne 30. 4. 2009 proběhla na naší škole charitativní akce s názvem Podejme pomocnou ruku aneb adopce na dálku, která byla velmi úspěšná. Zapojili se do ní učitelé, studenti i zaměstnanci gymnázia a společně tak podpořili dobrou věc. Dobrovolníci z 2.B (M. Korbášová, P. Hamanová, O. Dvořák a V. Pyško) vybrali dohromady 7700 Kč a padesát haléřů pro štěstí… , tímto všem dárcům velmi děkujeme 🙂

Vybraná částka tak bude stačit k adopci bangladéšské dívenky Anjony Sircar, nar. 21.10.2002 – (základní vzdělání stojí 5400 Kč a zajistí celoroční výuku, školní uniformu, potřeby a pomůcky, stravu). Sponzorování začíná symbolicky 1. 6. 2009 (v Den dětí) ve spolupráci s charitativním sdružením Adra – BangBaby a každoročně je budeme obnovovat, dokud si Anjona nesplní svůj sen, stát se zdravotní sestrou, jak si přeje.

Zbývající peníze budou použity na drobné dárky pro „naši“ malou studentku a dopisy, které jí můžeme několikrát ročně posílat. Také ona nás bude seznamovat se svými studijními úspěchy, takže Anjono, ať se ti daří!