Adopce na dálku – POZOR změna platby

Vážení dárci,

děkujeme Vám za podporu vzdělávání dětí v Bangladéši prostřednictvím programu adresného dárcovství BanglaKids. Vaše pomoc je velmi cenná, smysluplná a pro budoucnost podporovaných dětí naprosto rozhodující. Velice si jí vážíme.

Po 6 letech, kdy se výše podpory dětí neměnila, jsme nuceni od 1. ledna 2015 částky pro děti navýšit. Důvodem je inflace, loňská intervence ČNB a dlouhodobý, velmi nepříznivý vývoj kurzu dolaru vůči české koruně, v němž se podpora dětí vypočítává a realizuje. Již dva roky jsme se výši částek snažili udržet i za cenu čerpání rezerv, ale nadále je tento postup neudržitelný a vzniklá situace se
z dlouhodobého hlediska stala neúnosnou.
Původně jsme Vás informovali o zamýšleném navýšení o 50 Kč měsíčně, které bylo založeno na údajích ze začátku tohoto roku. Vzhledem k prudkému růstu kurzu dolaru jsme však museli přistoupit ke změně větší.
Částky navyšujeme o 100 Kč měsíčně ve všech kategoriích.

Věříme, že tyto skutečnosti pochopíte a podporovaným dětem v programu BanglaKids zachováte přízeň.
Výše plateb od 1. ledna 2015 bude následující:
Dítě – Vesnická škola/Denní studium – 550 Kč za měsíc (6 600 Kč ročně)
Dítě – Internátní škola – 650 Kč za měsíc (7 800 Kč ročně)
Sirotek – Internátní škola PLUS – 750 Kč za měsíc (9 000 Kč ročně)

Děkujeme Vám za podporu dětí v Bangladéši.
S přáním hezkého dne
Šárka Hejnáková Koordinátorka programu BanglaKids