Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Anjona 2016

Naše milá Anjono, nashledanou a ať se Ti daří! 😉

Od ledna loňského roku jsme čekali v projektu: Adopce na dálku, zpávy o naší Anjoně Sircar, která se měla po dokončení 6. třídy rozhodnout, zda půjde studovat dále na internátní školu. Na konci dubna přišla tato zpráva:

29. dubna 2016 mail z Adry:
Dobrý den, paní Turzová,
srdečně Vás zdravím z kanceláře BanglaKids. Mám pro Vás novou zprávu ohledně Anjony.
Anjona v prosinci úspěšně ukončila 6. třídu na vesnické škole Murogasha, ale nepřestoupila na žádnou z našich internátních škol. Je možné, že bude pokračovat ve studiu na škole mimo naši síť, ale od ledna 2016 ji není možné podporovat. V létě Vám o Anjoně ještě pošleme poslední informace za rok 2015.
Velice Vám děkuji za Vaši dlouholetou podporu Anjony. Chtěli byste na gymnáziu pokračovat v podpoře jiného dítěte?
Pokud ano, děti, které hledají nového dárce, naleznete zde: http://www.banglakids.cz/cz/kategorie/deti-cekajici-na-podporu/.
Předem Vám děkuji za odpověď a přeji Vám krásné jarní dny.
Anna Krejčí koordinátorka programu BanglaKids

Odpověděli jsme vzápětí: 2. května 2016 za Gymnázium Rožnov pod Radhoštěm Kateřina Turzová
Zdravím, paní Krejčí,
tak to nás trošičku mrzí, studenti se těšili z jejího postupu na internátní školu, ale na druhou stranu jsme zase rádi, že holčička získala díky nám základní vzdělání a snad bude tedy studovat dále někde jinde, blíže domovu a rodině. Děkuji za informaci, poradím se s našimi studentkami a studenty, jestli přebereme sponzorství nad jiným dítětem, nejlépe tedy na střední (internátní) škole. Přejeme Anjoně, ať se jí jen a jen daří, srdečně ji od nás pozdravujte.
S pozdravem Kateřina Turzová

Odpověď z Adry: 10. května 2016
Dobrý den, paní Turzová,
nebuďte z toho prosím příliš smutní, Anjona díky Vám absolvovala základní vzdělání! A to je v Bangladéši úspěch. Určitě je možné podporovat děti na internátní škole, na našich stránkách stačí zadat filtr “Internátní škola” (případně pohlaví nebo věk). Vyúčtování máte úplně vyrovnané, není třeba nic doplácet.

Mockrát Vám děkuji a přeji Vám hezký den do Rožnova pod Radhoštěm!
Anna Krejčí

Sponzorství ve studiu naší Anjony Sircar tedy končí. Dívence jsme společně – studenti, učitelé i zaměstnanci – finančně zajišťovali studium od roku 2009 – 2016. Nyní se tedy loučíme a přejeme Anjoně, hodně štěstí a úspěchů kdekoliv bude a v čemkoliv, co bude nadále podnikat 😉

Ve spolupráci s Adrou a po domluvě se studentkami třídy 7. A8 – Veronikou Onheiserovou a Aničkou Korbášovou, které se poslední dva roky starají o charitativní sbírku financí na škole (což je mimochodem nejtěžší a nejzáslužnější práce)jsme tedy našli novou studentku pro naše sponzorství ve studiu, neboť bychom chtěli jménem školy a jménem opět naším společným podporovat ve studiu další dívenku…, ale to již předávám slovo Veronice Onheiserové:

Milí spolužáci,
jak jistě víte, naše škola je již od roku 2009 členem programu Banglakids, Adopce na dálku, kdy jsme díky vašim finančním příspěvkům mohli podpořit v životě a při studiu námi adoptovanou dívku Anjonu Sircar z Bangladéše. Ta se po ukončení 6. třídy rozhodla, že již nebude nadále studovat na škole Adry (viz vysvětlení mail výše).
My jsme se však rozhodli pokračovat dál, a proto Vám s radostí oznamujeme, že společně budeme moci pomoct dalšímu dítěti a to milé dívence Mayuching Khyang, pocházející z jihovýchodní Bangladéše.

http://www.banglakids.cz/cz/produkt/mayuching-khyang/

Společně se svými rodiči a třemi sourozenci bydlí v malém domečku s jednou místností, který je postaven z bambusu a slámy. Rodiče se starají o kousek pole, na kterém pěstují různé plodiny
a zeleninu. Otec, aby se postaral o rodinu, pracuje jako nádeník. Mayuching je veselá dívka, která moc ráda čte a ve škole ji nejvíc baví učit se angličtinu. Ráda by se stala zdravotní sestrou, aby mohla pomáhat lidem, kteří trpí. Aby mohla studovat na internátní škole, potřebuje naši podporu, která představuje 650kč měsíčně a pokryje náklady na její studium i život na internátní škole.

DÍTĚ na internátní škole: 650 Kč/měsíc

Vaše podpora zajistí dítěti: studium, školní pomůcky, 3x denně výživné teplé jídlo, základní lékařskou péči, ubytování, 1x ročně školní uniformu.
Budeme rádi, když do toho půjdete s námi, a tak společně někomu pomůžeme k lepšímu životu a splnění si svého snu. O nadcházející sbírce vás budeme co nejdříve informovat a již předem Vám všem patří velký dík!!! Adra také spustila pro Banglakids facebook a instagram, takže veškeré novinky a informace od Adry můžete sledovat i tam:

www.facebook.com/banglakidscz, www. instagram.com/banglakids

Veronika Onheiserová a Anna Korbášová 7. A8

Přejít nahoru