Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Napsali k projektu – Zpívající fotbalistka a další příběhy BanglaKids

Milí dárci a příznivci programu BanglaKids,

rok se s rokem sešel a my Vám opět přinášíme vánoční BanglaKids Novinky.

Těšit se můžete na příběh zpívající fotbalistky z kmene Garo – neobyčejné dívky Priyanky, rozhovor s krásnou duší – novou koordinátorkou programu BanglaKids Annou Krejčí, a na příběh sirotka Ukjoye, který se nestane ani politikem, ani matematikem.

Dočtete se také o tom, jak probíhala stavba člunu pro děti ve škole Ambari, kde je po většinu roku cesta do školy pod vodou. Články jsou doplněny fotogaleriemi a nám nezbývá než popřát Vám příjemné čtení.

Děkujeme Vám za Vaši podporu dětí v Bangladéši!

Váš tým BanglaKids 🙂

P.S. Společně pomáháme dětem k lepšímu životu!

Priyanka Dio, zpívající fotbalistka

Priyanka Dio, šestnáctiletá studentka internátní školy Monoshapara, je nepřehlédnutelnou osobností. Pochází z pětičlenné rodiny, pilně se učí, zpívá, tančí, hraje fotbal, pracuje na poli, buduje vztahy na všech frontách. V letošním roce si sáhla na dno svých dosavadních sil – onemocněla.
Více zde…

Představujeme Vám novou koordinátorku programu BanglaKids

Anička Krejčí je mladá žena s krásnou duší, okouzlujícím úsměvem a nejpříjemnějším hlasem ve střední Evropě. V polovině dubna nahradila na pozici Šárku Hejnákovou, která se ujala rodičovských povinností. V dnešním interview bychom Aničku rádi představili všem dárcům a zjistili, jak se jí v BanglaKids daří.
Více zde…

Pilot? Doktor? Politik? Nebo matematik?

Ukjoy Marma, student internátní školy AHTSS, je tichý, veselý a velice milý kluk. Je mu teprve šestnáct, ale má toho za sebou už hodně – v šesti letech se stal sirotkem a nebýt jistých okolností, vypadal by jeho život asi úplně jinak. Posuďte sami!
Více zde…

Děti z Ambari jezdí do školy na novém člunu

Kolikrát jste jeli do školy lodí? Ani jednou? To děti z vesnické školy Ambari na jihu Bangladéše se po 3/4 roku do školy jiným způsobem nedostanou, neboť vlivem dešťů jsou všechny přístupové cesty pod vodou.
Více zde…

Přejít nahoru