Adaptační kurz 1.A a 1.B

Dne 2.-4. září se třídy 1. A a 1. B poprvé setkaly na adaptačním kurzu na horském hotelu Čarták. Vše začalo kolem 8. hodiny srazem na autobusovém nádraží v Rožnově pod Radhoštěm. Jakmile všichni dorazili, vyjelo se směr Dolní Bečva a Hutisko, kde nastoupili další členové výpravy. Odtud už jsme vyrazili přímo na Čarták. Většina účastníků v cíli vystoupila zmatena, jelikož jsme se tam někteří viděli poprvé.

Nejprve jsme se v hotelu ubytovali. Potom následoval oběd, kde jsme se mezitím mohli porozhlédnout kolem sebe a představit se vzájemně svým spolužákům.

Prvním bodem programu byla soutěž, při které jsme museli zhotovit co nejvyšší stavbu ze špaget a bonbonů marshmallow. Poté jsme měli volný program, abychom se mohli se všemi spolužáky blíže poznat. Později za námi dokonce přijel pan ředitel, výchovná poradkyně a paní psycholožka, kteří nám vykládali, jak bude probíhat naše studium a jaká je organizace školy.

Druhý den jsme opět hráli několik společenských her a měli dost možností si se všemi povídat a navázat nová přátelství. Rozhovory a zábava probíhaly mnohem klidněji a uvolněněji, protože jsme se na chatě už trochu poznali.

Třetí den nás čekalo pouze balení a snídaně. Potom jsme vyrazili autobusem směr Rožnov pod Radhoštěm.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem pedagogům za dobrou organizaci kurzu, který se skutečně vydařil a budeme na něj určitě rádi vzpomínat.

Samuel Kalous, 1. B