Adaptační kurz čtyřletého studia

Aneb – jak viděli svůj “adapťák” sami prváci?

Adaptační kurz prvních ročníků 2017/18

Je toho hodně co napsat. Snad začnu tím, že dne 4. 9. 2017 se naše třída poprvé celá sešla po cestě až přeplněným autobusem směr Horský hotel Čarták. Přece jen nás bylo i s druhou třídou šedesát a to je na asi čtyřicetimístný autobus trochu moc. Na místo jsme však dorazili všichni živí a zdraví a seznamování mohlo začít.

Po rozdělení na pokoje nás čekalo celkem netradiční představování, oběd a pak ven. Hry nás všechny snad minimálně trochu překvapily, a i přes to, že polovinu zadání nebylo slyšet, jsme se opravdu dobře bavili a dařilo se nám spolupracovat. Po večeři jsme se už bavili, jako bychom se znali už pár týdnů, a některé z nás ještě ten večer udivilo, kolik lidí unese jedna postel. Na úterní dopoledne jistě mnozí z nás ještě dlouho nezapomenou. Schovávání a opětovné hledání beden od Birellu se totiž prokázalo jako úspěšná metoda, jak se žáků na hodinu a více zbavit, a přitom zachovat jejich dobrou náladu. Stejně tak odpolední návštěva paní ředitelky a školní psycholožky pro nás byla velmi přínosná a zajímavá.

Večer jsme se opět přesvědčili o tom, že se do malého, dvojlůžkového, až klaustrofobického pokojíku vejde v klidu šestnáct lidí, a přitom se o sobě opět dozvěděli něco nového. I stezku odvahy, která skýtala příjemnou noční procházku pod hvězdnou oblohou, jsme si všichni dozajista velice užili.
A tak jsme se ve středu v dobré náladě, která se místy zkazila myšlenkami na nadcházející učení, vypravili tím samým autobusem opět domů. Výlet jsme si tedy, jak jste si mohli přečíst, opravdu užili a mockrát děkujeme škole a našim milým učitelům, že se s něčím takovým vůbec piplají.

Johana Ondrušková, 1. A

Adapťák 1. A a 1. B – tři dny poznání

Dne 4. 9. 2017 se uskutečnil adaptační kurz pro nás, jakožto současné nové studenty a prváky Gymnázia Rožnov pod Radhoštěm. Kurz proběhl v krásném prostředí hotelu Čarták na Soláni.

Jakmile jsme se všichni setkali a nasedli do autobusu, šlo poznat, jak v nás začaly pracovat nervy z nového kolektivu učitelů, spolužáků a prostředí. Po příjezdu na hotel jsme se dozvěděli základní informace o škole, kurzu a zároveň se rozdělili do pokojů. Následovala první seznamovací hra, na které jsme se začali postupně poznávat – jak s novými spolužáky, tak i s naší třídní učitelkou Magdou Brodovou. Celé odpoledne jsme měli o zábavu postaráno v podobě různých soutěží.

Druhý den už jsme si tak nějak více sedli, lépe jsme znali druhé, byla větší sranda. Po večerech jsme společně hráli buď karty, sešli jsme se při kytaře a zpívali, anebo nám naši učitelé připravili stezku odvahy. A nesmíme samozřejmě zapomenout na příjezd naší ředitelky paní Gallové a také školní psycholožky, které nám sdělily podrobnější informaceo škole.

Také co se týče jídla, po celou dobu kurzu jsme si moc pochutnali a nemůžeme si na nic stěžovat. Všichni učitelé, kteří pro nás připravovali program, byli báječní a vstřícní.

Adapťák jsme si všichni náramně užili a máme určitě na co vzpomínat. A teď už je škola, a nám prvákům nezbývá nic jiného, než abychom vykročili do toho učení pravou nohou. Zábava skončila… A nebo ne?

Lara Dostalová a Martina Růčková, 1. B