Americká lektorka na gymnáziu

Na celý jeden školní rok se Gymnázium Rožnov pod Radhoštěm zapojuje do mezivládního česko-amerického programu Fulbright. Ten umožňuje českým středoškolským studentům a pedagogům získat zkušenost s rodilým mluvčím z USA a mladí Američané tak na vlastní kůži poznají nejen systém vzdělávání, ale i běžný život a kulturu v České republice. Stipendijní program, financovaný společně českou a americkou vládou, je mezi školami velmi populární a poptávka po asistentech několikanásobně převyšuje jeho možnosti. Proto fakt, že mezi námi můžeme přivítat Muriel Unseth z Illinois, považujeme za velký úspěch a skvělou příležitost pro naší školu. Kromě výuky angličtiny plánuje Muriel vést literární klub a organizovat společně se studenty sportovní aktivity. V případě zájmu o rozhovor s Muriel kontaktujte její mentorku Kateřinu Děckou (kdecka@gymroznov.cz). Nyní už nechejme prostor Muriel, aby se vám v několika větách představila.

Hi! My name is Muriel Unseth and I will be working in Gym Rožnov for the 2021-2022 school year as a Fulbright English Teaching Assistant. I applied for this program way back in the fall of 2020, and I’m excited to finally be here!

I grew up in Peoria, Illinois, a Midwestern city 3 hours south of Chicago. My twin sister and I both went to college at the University of Tulsa in Tulsa, Oklahoma. Some of my favorite memories from college include running local races with friends in Tulsa and studying abroad in Scotland! I graduated in 2019 with bachelor’s degrees in English and Accounting and minors in Education and Religion, then returned to the University of Tulsa for a master’s degree in English. Outside of school I have a lot of hobbies, including knitting, reading, writing, playing the piano, trying to bake gluten free goods that don’t taste bad, biking, hiking… although I currently spend a lot of my free time training for my first marathon. I’ve loved the first few weeks here and can’t wait to see what this year has in store!