Bažanťák 2021 pro 1. A8

Po měsíci pozorování se usnesla komise příslušníků třídy 8. A8 v čele s lídrem Jakubem Němcem (dále jen komise), že je na čase prozkoušet novou generaci 1. A8. Po uplynutí dvaceti devíti dní nadešla ona zkouška způsobilosti.

Komise stanovila následující kritéria hodnocení:

1. fyzická zdatnost,
  2. představivost a logické uvažování,
  3. psychická odolnost a odvaha,
  4. orientace v prostorách školy,
  5. biologické a chemické předpoklady,
  6. postřeh a obratnost prstů na klávesách.

I mimo hodiny tělesné výchovy se žáci našeho gymnázia neobejdou bez sportovní výdrže. Proto se na prvním stanovišti hrály různé hry, například vybíjená.

Pro podezření, že loučení žáků překřikováním pozdravů na konci online hodin způsobilo vyučujícím újmu v podobě rozpolcené osobnosti, byli bažanti vyzváni k napravení škod. Úkolem bylo s využitím fantazie poskládat útržky fotek tak, aby utvořily snímky učitelů.

Psychická odolnost a odvaha byla zapotřebí na stezce odvahy. Orientovat se v prostorách budovy gymnázia mají občas i maturanti osmiletého studia. Jak se 1. A8 vyzná v učebnách třetího podlaží, posuzovala další část komise.

V laboratoři chemie podstoupily subjekty vyšetření. Vedoucí experimentu došli k závěru, že dobrého gympláka nepálí.

Kličkovat mezi otázkami během ústního zkoušení může být občas stejně obtížné jako v počítačové hře naprogramované herními vývojáři naší komise.

Po přezkoušení a zhodnocení schopností subjektů jsme přistoupili k aktu pasování bažantů na gympláky. Zástupce z našich řad pozvedl meč a nechal jej klesnout na rameno klečícího. „Pasuji tě na gympláka,“ zaznělo amfiteátrem a nejednomu z nás přeběhl mráz po zádech. Jsou to oni, kdo po osmi letech poklekají na naše místo.

Děkujeme všem, kteří nám umožnili připravit primánům tuto nezbytnou část studia na gymnáziu.

P.S. Primáni, nezapomeňte na svůj úpis!

Dominika Prokopová, 8. A8

Pohled z druhé strany:

Všechno se to seběhlo 29. září. Chvíli před začátkem se začala stahovat mračna. Chvíli poté začalo děsivé napjaté ticho před bouří. A v této chvíli se začali scházet bažanti. Během chvíle se z napjatého ticha stal příjemný šum, vykládání a těšení se. Ale teď vážně 😀

Je pravda, že jsme se opravdu cítili jako malí, hlavně když náš první program byla židličkovaná. Pak už to bylo v pohodě. Chodili jsme po stanovištích a plnili úkoly. Někdy to nebylo zrovna nejlehčí, ale vždy to byla zábava. No a nakonec jsme zahráli vybíjenou, která byla pěkně dlouhá.

Přicházeli jsme jako malí bažanti, odcházeli jako velcí gympláci. A myslím, že na tuto událost nikdy, opravdu NIKDY NEZAPOMENEME.

Anna Nejezchlebová, 1. A8

Paní profesorka nám oznámila, že ve středu 29. 9. budeme mít BAŽANŤÁK. Před školou jsme se potkali v 16:30 a celá škola byla jen pro nás a 8. A8. Bažanťák jsme zahájili v malé tělocvičně, kde nás maturanti rozřadili do týmů, a bylo na nás vymyslet si název týmu. Já jsem byla v týmu NEJKULAŤOULINKATĚJŠÍ KOULE NA TOM NEJKULAŤOULINKATĚJŠÍM SVĚTĚ.

Poté nás posílali na různá stanoviště, kde jsme plnili úkoly, které se mi moc líbily. Ach, tolik jsme se nasmáli. Na tento den budu dlooouho vzpomínat. Nej byla chemie. Vzpomínám na ten pokus s bublinama a ohněm, to bych si chtěla ještě jednou vyzkoušet.

Bereniko pamatuješ, jak jsem ti namalovala Harryho Pottera? Na tvém čele vypadal jako brambora. Ale je dobré se umět zasmát se i sám sobě. Finále bažanťáku ukončila hra vybíjená. Vše bylo skvělé.

Velké díky patří třídě 8. A8 za přípravu dokonalého bažanťáku, na který budu vzpomínat navždy.

Adéla Aujezdská, 1. A8