Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Bücherwurm Gewinnerfahrt – Bücherwurm cesta pro vítěze

Za úspěchy v soutěži Bücherwurm byli vítězové jednotlivých kategorií pozváni do Goethe-Institutu v Praze. Poté, co žáci naší školy soutěž v předčítání německých textů naprosto ovládli, vydala se ve středu 7. 6. 2023 na cestu rekordně početná skupina.  

Navzdory velmi časnému vstávání  jsme zvládli ještě před zahájením akce obejít hned několik památek. Naše cesta vedla kolem Jeruzalémské synagogy, přes Václavské náměstí do Františkánské zahrady. Dále se nám podařilo stihnout i otočení hlavy Franze Kafky (od sochaře Davida Černého)a zhlédnout Pamětní desku 17. listopadu, než jsme konečně přes Novou scénu Národního divadla zamířili do Goethe-Institutu. 

V nádherné secesní budově nás  nejdříve čekalo přivítání a prezentace o působení a činnostech této instituce, později jsme se přesunuli do tamější knihovny, kde jsme řešili kvíz v rozdělených skupinkách. Kvíz nás prověřil jak ze znalostí gramatiky, vědomostí o německy mluvících zemích, tak nás také donutil i ke kreativitě a celkové spolupráci. 

Po shrnutí a zhodnocení naší skupinové činnosti jsme si mohli dopřát lehký oběd s překrásným výhledem na Hradčany, než jsme se vydali na cestu domů. 

Poděkování patří obzvlášť paní učitelce Petersové, která nás doprovázela a celý celou akci organizovala. 

Klára Petřeková, 7. A8 

Přejít nahoru