Charitativní Adra běh

Dne 31.května 2023 třída 1.B uspořádala s pomocí mezinárodní humanitární organizace Adra charitativní Adra běh. Peněžní výtěžek poputuje na dobrou věc, konkrétně na dobrovolnickou činnost a krytí nákladů dopravy.

Člověk by neřekl, co vše příprava takové akce obnáší. Před samotným dnem závodu se třída musela sejít několikrát přímo s hlavní organizátorkou. Zapojili se všichni a každý měl svou funkci. Byl zde například moderátor, stopovači času nebo žáci, kteří se starali o přípravu tratě, fotek, hudby, výzdoby, programu pro děti a jídla. Samotná akce byla byla rozdělena na dvě části a konala se v rožnovském parku. Na první dopolední část byly pozvány základní školy a zúčastnili se žáci druhého stupně ze Základní školy 5.května, Základní školy Pod Skalkou a Gymnázia Rožnov pod Radhoštěm. Běželo se pod heslem “běžím pro radost” a výherci dostali i malé odměny. Druhá část probíhala odpoledne a mohli se zapojit vlastně všichni, kteří chtěli svým během podpořit dobrou věc. Dokonce jsme zde mohli vidět dobrovolníky a spolužáky ze třídy 5A8, kteří si trasu prošli s důchodci z domova seniorů.

Celý den si užili všichni účastníci i organizátoři běhu. Třída si spolupráci pochvalovala a s celou Adrou se těší se na další rok.

Aneta Chýlková, 1B