Chorvatsko 2024

Po šesti letech se turistický kurz vrátil k moři. Studenti třetích ročníků a 7. A8 začínali letošní školní rok více než příjemně. Ani se ve škole pořádně neohřáli a už v pátek prvního týdne – tedy 6. září – se v odpoledních hodinách potkali na autobusovém nádraží v Rožnově. Proběhlo loučení, nalodění do autobusu a mohlo se vyjet směrem na jih za teplem.

Po příjezdu do Campu Soline v městečku Biograd na Moru jsme měli celý den volno a mohli jsme si užívat pohody na pláži a teplého moře. Po zkoušce našich plaveckých schopností nám byly předány klíče k ubytování a večer na nástupu jsme se všichni sešli a ohodnotili uplynulý den.
Následující tři dny rozřazená družstva plnila aktivity podle programu. Výlety na koloběžkách, brázdění moře na loďkách, základy zdravovědy, šifry, beach volejbal a vodní sporty, to byly činnosti, které nás intenzivně zaměstnávaly. Krásné počasí nás těšilo až do úterního rána, kdy přišel vydatný déšť. Středa se nesla v duchu klidnějšího režimu, dopoledne jsme dodělávali aktivity, které nám utekly z důvodu úterní průtrže mračen a odpoledne jsme trávili dobrovolnými aktivitami a odpočinkem.
Ve čtvrtek jsem si mohli program vybrat sami. Nejpopulárnější byl samozřejmě relax na pláži a ostatní fyzicky náročnější aktivity měly o něco menší účast.
Někteří z nás si nenechali ujít možnost poznávat Chorvatsko z paluby lodi a vydali se na výpravu za delfíny nebo objevit krásy nedalekého národního parku.
Samozřejmě nemohl chybět kulturní večer, kdy náš chápavý učitelský dozor posunul dodržovanou večerku. Všichni jsme se oblékli, abychom škole neudělali ostudu a vydali se do ruchu večerního města za dobrým jídlem a hudbou.
V pátek, přestože nám počasí příliš nepřálo, se konala velká soutěž družstev. Porovnali jsme, který z týmů během týdne aktivity nejlépe natrénoval.
Přišel poslední večer, kdy nemohlo chybět vyhlášení umístění v celodenním klání týmů.
V sobotu dopoledne jsme museli opustit naše chatičky, ale před námi byl ještě celý den strávený u moře. Někteří čas využili, aby dohnali opálení, zahráli si oblíbený volejbal, nakoupili suvenýry. Ti největší sportovci se na závěr zúčastnili dvojboje v běhu a plavání.
V podvečer jsme nasedli do autobusu a vyrazili na cestu zpět do Česka. Nezastavily nás ani vydatné deště a díky skvělým řidičům jsme i přes silný déšť, který nás doprovázel většinu cesty, dorazili v neděli dopoledne v pořádku zpět na nádraží.

Vendula Zemanová a Tereza Lenomarová, 7.A8