Dny Anny Frankové

Ve dnech 19. – 24. 9. 2023 se po pětileté pauze opět uskutečnil mezinárodní projekt pro mládež Dny Anny Frankové (Anne Frank Friedenstage). Pořádajícím městem bylo již tradičně (od roku 2000) město Bergen (Dolní Sasko), účastníky studenti partnerských škol z Německa, Polska, Holandska a České republiky, kterou reprezentovala pětice studentů našeho gymnázia (K. Petřeková, J. Zrůbková, O. Repák z 8.A8 a Z. Kornelová, J. Čechová ze 7.A8).

Tématem letošního ročníku bylo nastudování muzikálu „Liebe Kitty“, dokumentujícího život židovské dívky Anny Frankové. V průběhu několika málo dní nacvičila skupina 30 studentů z výše uvedených zemí pod odborným vedením a ve spolupráci s městským divadlem Celle téměř hodinové překrásné vystoupení, které bylo slavnostně předvedeno zcela zaplněnému sálu v bergenském divadle.

Kromě náročných divadelních workshopů měli studenti možnost objevit krásy historického města Celle, tamní židovské synagogy a zámeckého divadla, navštívili i bývalý koncentrační tábor Bergen-Belsen.

Tento projekt je spolufinancován nadací Konráda Adenauera a finančně podporován MÚ Rožnov p. R.

M. Brodová, vyučující NJ