Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Exkurze 1.A8

Ve dnech 22. – 23. 6. se uskutečnil výlet třídy 1.A8, a to do Hranic/Teplic nad Bečvou a jejich okolí. Vyjeli jsme v pondělí vlakem v 7:52 z Rožnova pod Radhoštěm, ve Valašském Meziříčí přestoupili na vlak do Hranic na Moravě a  zde pak ještě jednou, až nás třetí vlak dovezl do Lipníku nad Bečvou.

Odtud jsme se vydali na necelých 20 km dlouhý pochod po červené turistické značce. Na hradě Helfštýn nás bohužel nepustili dovnitř, protože se zde natáčela nová pohádka. V podhradí Helfštýna jsme pak alespoň strávili obědovou přestávku. Odtud nás čekala ještě větší půlka cesty do kempu v Hranicích, kam jsme se přes Maleník a “Rybníčky” dostali mezi 16. a 17. hodinou. Ubytovali jsme se v chatkách a šli na večeři. Protože nám počasí nepřálo a pršelo, místo opečených špekáčků jsme nepohrdli smaženým sýrem s bramborami a tatarkou. Po večeři jsme hráli společenské hry nebo ragby.

Druhý den jsme se po snídani vydali k Hranické propasti. Ta byla bohužel špatně vidět, neboť byla zarostlá stromy a vstup do nižší části byl zajištěn plotem a zámkem. Tak jsme pokračovali do Teplic nad Bečvou, kde jsme navštívili Zbrašovské aragonitové jeskyně, jejichž prohlídka trvala něco okolo 1 hodiny. Výlet jsme zakončili v restauraci Katowna v Hranicích řízkem a šťouchanými bramborami s cibulkou. Nakonec nás vyzvedl v Hranicích vlak a vydali jsme se na cestu zpět do Rožnova. Tento výlet se naší třídě velice líbil a už se těšíme na příští.

Jiří Brandstettr

Přejít nahoru