Exkurze 1. ročníků – Příbor, Ostrava

V pátek 10. listopadu 2023 se první ročníky naší školy vydaly na exkurzi do Příbora a Ostravy. Hlavním cílem této cesty bylo navštívit rodný dům slavného psychologa Sigmunda Freuda v Příboře a poté se přesunout do Velkého světa techniky v Ostravě.

Den jsme zahájili v Příboře v rodném domě Sigmunda Freuda. Průvodkyně nám přiblížila život a dílo tohoto významného psychologa, který je považován za zakladatele psychoanalýzy. Studenti měli možnost prohlédnout si uměleckou expozici od Freudovy pravnučky Jane McAdam Freud, která byla zaměřena na ID, EGO a SUPEREGO.

Následně jsme se přesunuli do Ostravy, kde jsme navštívili Velký svět techniky. Toto místo nabízí celou řadu interaktivních expozičních prostorů zaměřených na různé oblasti techniky a vědy. Studenti měli možnost experimentovat s různými vědeckými principy, čímž jsme posílili mezipředmětové vazby.

Celkově byla exkurze úspěšná. Studenti rozšířili své vědomosti a poznatky v oblasti psychologie a vědy a zároveň se seznámili s historií a kulturním dědictvím našeho regionu. Tato cesta nám také poskytla příležitost prohloubit nejen třídní, ale i mezitřídní vzájemné vztahy.