Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Florbalový turnaj

Dne 9. 1. 2020 se skupina vybraných dívek vyššího gymnázia zúčastnila florbalového zápasu proti výběru z rožnovské “Zemědělky” ve sportovní hale na SŠIEŘ. Po první vyučovací hodině jsme spolu s paní profesorkou Růžičkovou a dívčím týmem vyrazili do samotného dějiště zápasu. Po příchodu do haly jsme měli spoustu času na přípravu, protože naše soupeřky (tak jak už to u dam bývá) přišly pozdě. Zápas místo 9.30 začal až po odbití 10. hodiny.

Před úvodním buly jsem týmu dodal poslední taktické pokyny a mohli jsme se připravit na hrací plochu, která ve srovnání s naší tělocvičnou připomínala oceán, přičemž jsme zvyklí hrát v kaluži a to ještě systémem 3 proti 3. První “lajna” dívek našeho týmu vypadala vystrašeně, naštěstí však nervozita po chvíli opadla. Přichází první hvizd rozhodčího, který právě odstartoval časomíru, jež bude spuštěna po domluvě mezi vedoucími týmů 2×10 minut. Již od samotného začátku sledujeme spíše defenzivní hru plnou nepřesných přihrávek a technických nedokonalostí. I přes tyto skutečnosti v úvodních minutách působíme velice jistě zejména ve vysokém pressingu a není moc velkým překvapením, že už z 3. střely míří míček za záda brankářky, která hájí svatyni soupeře. Přesně se trefila Dominika Kramolišová, které pomohla jedna z obránkyň, protože krásně zakryla výhled vlastní brankářce. Celý zbytek prvního poločasu probíhá ve stejném duchu. Snaha rozvlnit síť podruhé končí většinou ve středu hrací plochy, kde má soupeř své dvě nekompromisně překážející obránce. Zbývá 1:40 do konce prvního poločasu. Rozehrávka “Zemědělky” v útočném pásmu nevypadá nijak nebezpečně, ALE míček se náhodně dostává k jediné hráčce soupeře, jež je technicky skvěle vybavená, nikým nestřežená! Střílí a dává gól! Stav před 5 minutovou pauzou je 1:1. Vynaložené úsilí ubránit jednogólový výsledek je pryč. Nezbývá nic než se z neúspěchu oklepat a do druhé poloviny tohoto utkání naskočit s chladnou hlavou a nedělat zbytečné chyby.

Začíná druhá desetiminutovka, nyní máme šanci dokázat, že gympl není jen o učení a schopnost našich dívek držet florbalku je velká. To se bohužel neděje. Svými gesty a taktickými pokyny bavím pár “vaxňáků”, které benevolentní učitelé pustili do hlediště podporovat dívky, které znají pravděpodobně jen z pátečních akcí z rožnovských restauračních zařízení. Monotónní vývoj zápasu pravděpodobně nestranného fanouška dívčího florbalu uspává. Není divu, že všichni čekají, až skončí základní hrací doba a bude se pokračovat v prodloužení, kde se rozhodne “náhlou smrtí”. Co bude následovat, uvidíme až po této akci v poslední minutě 2. poločasu. Jedna z našich obránkyň si krásně pokrývá míček v obranném pásmu, ale co se to děje?? Přihrávka vlastní brankářce znamená, že se bude pískat a střílet z bezprostřední blízkosti naší branky! Holky právě staví zeď, snaha pomoct brankářce Nele Ondryášové je velká, ale nedaří se to včas. Jedna z útočnic vystřelila, míček propadá za brankovou čáru a rozhodčímu nezbývá nic než gól uznat, protože se jedná o regulérní trefu, která nám v turnaji nedovolí pokračovat. Zbývá posledních 30 vteřin, atmosféra houstne, nervy tečou. Poslední pokus o střelu končí neúspěchem, nevyrovnáváme! Stav utkání po 20 min je 2:1 z pohledu dívek, jejichž škola leží blíže nádraží.

Co říct závěrem? Chtěl bych vyjádřit velké poděkování Nele Ondryášové, Marky Vašutové, Andy Procházkové (2. A), Julči Juráčkovi, Dance Uramové (2. B), Terce Kovářové, Kačce Bohušíkové, Domči Kramolišové (3. A), samozřejmě nesmím zapomenout na Lucku Bohušíkovou a Julču Vivien Tichou (1. B), které jsou nejmladší a neměly strach se zapojit. Doufám, že příští rok budeme mít větší úspěch a hlavně více štěstí. Nezapomínejte, že jeden trénink nestačí! Snad se příště sejdeme vícekrát a hlavně ve větším počtu. Na úplný závěr patří moje velké díky Kláře Pavlíčkové z 2. B, která měla být kapitánkou, ale 2 dny před zápasem onemocněla. Samozřejmě jsem na organizaci okolo týmu nebyl sám. Děkuji za čas mému kamarádovi Štěpánu Fárkovi, který měl zájem přispět troškou do mlýna a zkusit udělat něco, co tady ještě nebylo. Vám všem děkuji za přečtení tohoto článku. Našim soupeřkám od srdce gratuluji, holky, byly jste lepší. Dokažte to v okresním kole na Vsetíně a neudělejte okrsku ostudu!