Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Fyzikální náboj 2022 

V pátek 4. 11. 2022 se konala mezinárodní soutěž týmů v rychlostním řešení fyzikálních úloh. 

Soutěž probíhala současně v pěti evropských zemích, v České republice, Slovensku, Maďarsku, Španělsku a Polsku. V České republice se soutěž uskutečnila ve dvou městech, v Ostravě a v Praze a celkem se účastnilo 41 týmů v kategorii Junior a 43 týmů v kategorii Senior. Cílem všech týmů bylo zvolit správnou strategii a za dvě hodiny vyřešit co nejvíce úloh a náročnost úloh se postupně zvyšuje. Zatímco s nejlehčími úlohami by si měli poradit i čerství středoškoláci, ty nejnáročnější často vyžadují poznatky překračující rámec střední školy. 

Naši školu reprezentoval v kategorii Junior tým ve složení Ondřej Kamas (1.A), Aneta Mikudová (1.A), Viktorie Strakošová (1.A), Marek Křesťan (1.B) a Filip Vrátný (1.B) a v kategorii Senior tým zastoupen Ladislavem Vávrou (8.A8), Monikou Drexlerovou (7.A8), Ondřejem Kvapilem (7.A8), Hynkem Lajšnerem (7.A8) a Davidem Něničkou (6.A8).  

Tým zastoupen staršími studenty si celou dobu vedl výborně a nakonec získal 5. místo v ostravské části soutěže a 14. místo v rámci České republiky. Mladší tým si po zvolení nejlepší strategie vedl také velmi dobře a umístil se na 14. místě v Ostravě a na 35. místě v České republice.   

Všem účastníkům moc gratulujeme a věříme, že získané zkušenosti využijí v dalších fyzikálních soutěžích.  

Eva Zakopalová  

Přejít nahoru