Katedra organické chemie Univerzity Palackého – tentokrát u nás

Dne 30.5.2022 navštívili naše gymnázium akademičtí pracovníci katedry organické chemie Univerzity Palackého v Olomouci, aby seznámili současné i budoucí studenty maturitního semináře z chemie s vědeckou činností sebe samých i pracovišť, na kterých působí. Druhé ročníky si vyslechly prof. Pavla Hradila, který se zabývá průmyslovou organickou chemií a prezentoval na téma odpadů a obnovitelných zdrojů energie; třetí ročníky byly prostřednictvím RNDr. Lucie Brulíkové, věnující se medicinální chemii, seznámeny s chemickými procesy v syntéze léčiv. V rámci dvou vyučovacích hodin se tak budoucí maturanti z chemie dozvěděli podrobnější informace nejen o uvedených tématech jako takových, ale také o tom, jakými způsoby se dělá a dá dělat věda na vysokoškolských pracovištích v ČR.