Krajské kolo Konverzační soutěže v německém jazyce

V úterý 25.4.2023 se konalo krajské kolo konverzační soutěže v německém jazyce, kterého se zúčastnila i naše studentka Anna Polášková ze třídy 2.B. Krajské kolo připravilo Gymnázium a státní jazyková škola ve Zlíně v novém modelu, kdy měli studenti za úkol reagovat na daný podnět a hlavně k němu zaujmout svůj postoj a vyjádřit názor. Krajské kolo má tedy vyšší úroveň a nespočívá pouze v memorování naučených témat. Porota neměla v letošním roce vůbec snadný úkol. Všech 7 účastníků předvedlo vynikající výkony . Naše Anička, která obsadila v krajské konkurenci krásné 2. místo , zaostala za vítězem jen o půl bodu a tím získala i pozici náhradnice pro celostátní kolo.  K vynikajícímu výsledku blahopřejeme.

Yveta Petersová