Mediální gramotnost

Ve středu 14.6.2023 proběhl pilotní projekt mediální gramotnosti. Třída 7.A8 připravila zajímavou práci na stanovištích pro své mladší spolužáky ze tříd 1.A8 a 2.A8. Ti soutěžili v týmech, dozvídali se nové informace, které si mohli rovnou ověřit v různých úkolech za které získávali body. Snažili se rozpoznat fake news, dozvěděli se něco z digitální hygieny, snažili se rozšifrovat zprávu o bezpečnosti na internetu, pracovali s etickým kodexem nebo vpluli do světa značek. Víc než důležitost získaných bodů byla spolupráce a předávání informací napříč ročníky. Zkuste posoudit sami v přiloženém videu. Velkou pochvalu si zaslouží studenti ze 7.A8, za jejich přípravu a přístup k projektu a hlavně za samotnou realizaci a velká pochvala patří i žákům z 1.A8 a 2.A8 za jejich nasazení.

Veronika Růžičková