Měření v ON Semi

Dne 3. 6. 2015 se některým žákům našeho gymnázia naskytla nevšední příležitost: zúčastnit se fyzikálního měření vlastností diod ve firmě ON Semiconductor. Této možnosti se chopilo hned 5 žáků třídy 6.A8, kteří tak projevili svůj zájem o fyziku a elektroniku.Plán byl jednoduchý – v 15:05 jsme se sešli před hlavním sídlem firmy ON Semiconductor. Doprovodem studentů byla paní Zakopalová, která akci i zprostředkovala.
Ve firmě nás přijali s otevřenou náručí a zapnutou klimatizací, za což jsme jim byli upřímně vděčni. V hlavní zasedací místnosti na nás už čekal pan Grůza a vše potřebné k měření různých druhů diod. Celé měření spočívalo v tom, že jsme zapojili polovodičovou součástku, diodu, k zařízení a pomocí zvětšování proudu, zjišťovali napětí, popřípadě naopak. Tyto hodnoty jsme poté zakreslili do grafu, na kterém se nám později vyobrazila závislost proudu a napětí v polovodičové diodě.
V 16:45 jsme poděkovali, rozloučili se a plni dojmů a nových vědomostí v oboru elektronických obvodů se vrátili do svých domovů.
Panu Grůzovi i paní Zakopalové děkujeme za tento obohacující zážitek.

Žáci třídy 6.A8