Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Mezinárodní internetová soutěž INTERSTENO 2022 

Rumunština, finština, turečtina, holandština, chorvatština – nejen v těchto jazycích měřili své písařské síly žáci naší školy v rámci Mezinárodní internetové soutěže INTERSTENO 2022, která probíhala v tomto roce od 28. února do 11. dubna. 

Tato již tradičně pořádaná soutěž spočívá v psaní až 17 desetiminutových opisů v různých jazycích, přičemž každý soutěžící může absolvovat jejich libovolný počet. Princip je velmi jednoduchý – čím více napsaných jazyků se splněným limitem, tím lepší šance na umístění. Samotná soutěž je rozdělena do dvou kategorií. Dosažené výkony se porovnávají jednak v mateřském jazyce, a také ve výše zmíněné vícejazyčné soutěži v několika věkových kategoriích. 

Naši školu reprezentovali tři soutěžící, kteří skrz klávesnici procestovali několik zemí a psali celkem v 16 jazycích. Nejlepších výsledků dosáhla Johana Valová (6. A8), jež se této soutěže účastnila již mnohokrát a jako čerstvá juniorka (17-20 let) se ve vícejazyčné soutěži umístila na 5. místě, v mateřském jazyce v konkurenci 477 úspěšných soutěžících skončila 17. 

V žákovské kategorii (13-16 let) vybojoval Šimon Vrzala (4. A8) ve vícejazyčné soutěži 13. místo a v mateřštině 49. ze 182 soutěžících. Eliška Vrzalová (2. A8) byla v téže věkové kategorii úspěšná především ve vícejazyčné soutěži a jakožto začínající závodnice skončila na 16. a 85. místě. 

 Gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů! 

Přejít nahoru